Ilustrační FOTO - Haló noviny

Obětí dopravních nehod ubylo

V červenci zemřelo při dopravních nehodách v Česku 42 lidí, o 13 méně než loni.

Od začátku letošního roku přišlo na silnicích o život 268 lidí, což je o dvě desítky méně než ve stejném období loňského roku. Za červenec eviduje dopravní policie kolem 8000 dopravních nehod, téměř o desetinu méně než před rokem. Mezi nejčastější příčiny tradičně patří nepřizpůsobení rychlosti, přejetí do protisměru a nevěnování se řízení.

Mezi oběťmi nehod jednoznačně převažovali řidiči osobních aut. O život jich přišlo 18. Po sedmi obětech bylo mezi spolujezdci z osobních vozů a cyklisty. Motocyklistů zahynulo šest.

Těžká zranění při červencových nehodách utrpělo 164 lidí. Počet lehce zraněných přesáhl 2000. V obou případech jde o příznivější údaje než před rokem.

Nejtragičtějším dnem končícího měsíce byl podle průběžných policejních statistik 3. červenec. První červencový pátek zemřelo na silnicích šest lidí. O jednu oběť méně si dopravní nehody vyžádaly 5. července.

Od začátku roku se na českých silnicích stalo více než 53 000 nehod, o 7803 méně než za prvních sedm měsíců loňského roku. Zemřelo při nich 268 lidí, dalších 947 utrpělo těžká zranění. Také celkové počty zemřelých a zraněných jsou v meziročním srovnání příznivější. Přibylo ale mrtvých cyklistů a chodců.

(ng)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.