Ilustrační FOTO - Pixabay

Vídeňské fiakry jako divadlo

Tradiční vídeňské fiakry našly nové využití. Do září nabízí různé tematické jízdy, které cestující diváky přenesou do vídeňské kriminální či literární minulosti. V plánu jsou i jízdy věnované Ludwigu van Beethovenovi.

Život kulturním fiakrům vdechly divadelnice Susita Finková a drožkářka Martina Michelfeit-Stockingerová, které sdílí společnou vášeň pro koně, divadlo i Vídeň. V době, kdy se koňské povozy potýkají s menším zájmem turistů, se po rozvážení jídla jedná o další zajímavou iniciativu vídeňských drožkařů. Tematické projížďky cílí hlavně na místní obyvatele, kterým chtějí přiblížit město, jeho pověsti i skutečnou minulost.

Loutky i kriminální historky

Průvodci na prvním z fiakrů jsou místní loutkoherečka Michaela Aignerová a její loutky. S diváky objíždí významná vídeňská místa spojená s městskými pověstmi. Druhým průvodcem je komisař Seisser v podání vídeňského herce Waltera Kukly, který se specializuje na místa kriminálních činů a seznamuje cestující s temnější minulostí dunajské metropole.

Tematické fiakry vyjíždí do ulic v pátky až do září a jízdy trvají 30 až 50 minut. Smíšené skupiny nejsou povoleny, rezervovat lze jen celý vůz, a zájemci si musí připravit 120 až 180 eur za celý fiakr.

Na srpen organizátoři chystají i jízdy věnované Ludwigu van Beethovenovi. Skladatel žil ve Vídni 35 let a letos uplynulo 250 let od jeho narození. Beethovena přiblíží řada anekdot a během dvouhodinové jízdy diváci navštíví mnoho z více než 20 budov, kde hudební mistr ve Vídni bydlel.

(rj)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1, celkem 1 hlas.

(rj)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.