Kvůli Pompeovi opatření nebudou

V souvislosti s návštěvou amerického ministra zahraničí Mikea Pompea nechystá česká policie žádná mimořádná bezpečnostní opatření, uvedl mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík. Očekávat lze podle něj jen krátkodobá dopravní omezení.

Pompeo přiletí do Prahy v úterý, kdy zavítá i do Plzně. Odletí ve čtvrtek ráno. »Nebude se jednat o žádné velké opatření, které známe například z návštěv pana prezidenta Putina či Obamy. Rozsahem nebude vybočovat ze standardu a nasazeny budou jen desítky policistů,« řekl Moravčík.

Mike Pompeo. FOTO - Wikimedia commons

Detailně komentovat chystaná opatření není podle mluvčího v tuto chvíli možné, protože jsou stále ve fázi příprav.

Na bezpečnostních opatřeních se budou podílet policisté z ochranné služby a krajští policisté z Prahy a plzeňského regionu. Mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová sdělila, že prezidium je prozatím o součinnost nepožádalo.

Bezpečnostními aspekty návštěvy se aktuálně nezabývá ani hlavní město. »Žádné požadavky na hlavní město – alespoň zatím – tyto bezpečnostní orgány nemají,« řekl mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Pompeo v ČR zahájí svou cestu po zemích střední Evropy. V úterý se sejde se svým českým protějškem Tomášem Petříčkem (ČSSD), s nímž si v Plzni připomene 75. výročí konce druhé světové války. Ve středu ho čekají schůzky s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a prezidentem Milošem Zemanem. Navštívit by měl také Senát.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.4, celkem 8 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2020-08-08 14:52
... co asi tak z téhle návštěvy "dobrého" vzejde pro lid
český, moravský a slezksý? Že by základna v Mošnově?
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.