Ilustrační FOTO - Pixabay

Pochod nahradily lodě

Výlet dvou lodí po Vltavě ukončil slavnostně festival Prague Pride. Lodě nahradily letos kvůli koronaviru tradiční duhový průvod.

Za zvuků taneční hudby na nich kolem 13:30 vypluly od Dvořákova nábřeží stovky lidí. Tradiční duhové vlajky letos kvůli horku doplnily duhové vějíře a kvůli koronaviru také duhové roušky. Lodě pluly do Modřan a zpět. Na plavbu dohlíželi podle mluvčího Jana Daňka uniformovaní policisté, kriminalisté, antikonfliktní tým a lodě pořadatelů provázely dvě policejní lodě z poříčního oddělení. Žádné protesty odpůrců, které někdy průvod na festivalu Prague Pride provázejí, se neobjevily.

Festival o životě leseb, gayů, bisexuálů či translidí začal v Praze 3. srpna a skončil v neděli 9. srpna. Desátý ročník přehlídky se kvůli koronaviru konal částečně na internetu.

Po celém světě bylo kvůli pandemii více než 400 podobných festivalů zrušeno, včetně největších v New Yorku nebo Londýně. V Praze byla jen omezena kapacita akcí.

Loňského duhového původu Prague Pride Parade, kterým festivalový týden obvykle vrcholí, se v Praze zúčastnilo zhruba 30 000 lidí.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 2.2, celkem 5 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2020-08-10 13:00
Co je proti přírodě by se nemělo vnucovat a budit nadměrnou pozornodt.
Lidi jejich úchylky tolerují, tak nač ty tyjátry a zbytečné buzení
pozornosti po celém světě. Cui prodest?
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.