Ilustrační FOTO - Pixabay

Žhář obviněn

Policie obvinila z vraždy a obecného ohrožení čtyřiapadesátiletého muže zadrženého v sobotu v souvislosti s požárem domu v Bohumíně.

Uvedl to dozorující státní zástupce Michal Król. Muž podle obvinění byt úmyslně zapálil. Při následném požáru zemřelo 11 lidí, z toho tři děti. U soudu může obviněný, který je nyní v nemocnici, dostat i doživotí.

»Mohu potvrdit, že policie vydala usnesení o zahájení trestního stíhání. Nyní budu rozhodovat o tom, zda a kdy podám návrh na vzetí obviněného do vazby,« řekl Król. Dodal, že rozhodnutí padne v okamžiku, kdy prostuduje spis, na který nyní čeká.

Motivem žhářského útoku byly podle dostupných informací rodinné spory. Obviněný byl údajně příbuzný několika obětí. K motivu se žalobce zatím vyjadřovat nechtěl. Nekomentoval ani to, zda se obviněný při výslechu policii opět přiznal. »Vše je obsahem spisu, který nyní ještě nemám k dispozici,« uvedl.

Dodal, že policisté muže obvinili z vraždy a obecného ohrožení. Právní kvalifikace je v obou případech zvolena podle nejpřísnějších odstavců. U soudu tak obviněný může dostat výjimečný trest včetně doživotí.

V jedenáctém patře bohumínského panelového domu začalo hořet v sobotu odpoledne. V postiženém bytě se konala oslava narozenin. Té se účastnil i žhář. Podle dostupných informací byly motivem žhářského útoku rodinné spory. Experti u bytu našli stopy po hořlavině. I proto se s největší pravděpodobností požár tak rychle rozšířil. Šest obětí uhořelo v bytě, pět lidí zemřelo po vyskočení z okna.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 4 hlasy.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.