Ilustrační FOTO - Wikimedia commons

EK posvětila podporu lázní

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) získalo notifikaci Evropské komise (EK) na program COVID lázně. Díky ní se zvýší objem lázeňských poukazů, které budou moci lázeňská zařízení přijmout.

U lázní však bude nutné ověřit volnou kapacitu, zařízení totiž musejí mít blokovaná lůžka pro pacienty, kterým pobyt hradí pojišťovna. Ministerstvo příští týden zveřejní výzvu k podání žádosti o dotaci. Zároveň upřesní podmínky pro zájemce o využití poukazu na pobyt se státním příspěvkem, sdělila ředitelka odboru komunikace MMR Veronika Vároši.

Program COVID lázně je díky notifikaci zařazen do dočasného rámce, tedy maximální sumy, kterou mohou žadatelé čerpat z programů veřejné podpory. Na jednoho žadatele činí 800 000 eur (asi 21,3 milionu Kč). Dosud se musela lázeňská zařízení řídit pravidly podpory de minimis, která má limit 200 000 eur (asi 5,3 milionu Kč). Podle ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO) to představovalo zhruba 1250 voucherů. Notifikací se počty voucherů podle Dostálové mohou zvýšit na 5200 na jedny lázně.

Seznam lázní, které poukazy na pobyty se státním příspěvkem přijímají, lidé naleznou na webu Kudyznudy.cz. Na portálu si mohou voucher rovnou stáhnout. Stažení je možné také přímo v lázeňských zařízeních. Lidé si podle Vároši od 1. července, kdy byl program oficiálně spuštěn, stáhli zhruba 122 000 poukázek. Rezervovaných na konkrétní pobyt a uplatněných jich je 30 000, uvedla.

Vláda na program vyčlenila miliardu korun, za kterou bude moci být vydáno maximálně 250 000 poukazů.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.3, celkem 3 hlasy.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.