Vývoz neštěstí

Tak máme po návštěvě strýčka Pompy, zástupce našeho milého ekonomického a ideologického protektora. Návštěva proběhla celkem v klidu a bez zásadních velkohubých prohlášení.

Samozřejmě, že se to bez mnoha kontroverzních výroků neobešlo, ale nic nového pod sluncem, podobné věci slýcháme denně například od »expertů« v České televizi či od pravicových politiků včetně Petříčka, který mimochodem na tiskovce vypadal, že Pompea snad i políbí.

Takže vlastně jediné, co jsme se »nového« dozvěděli, že sem přijel lobbovat za ekonomické zájmy USA. Jistě, od toho přeci ministři zahraničí také jsou, ale kdyby alespoň něco skutečného nabízel. A pokud ano, na veřejnost se to nejspíš jen tak nedostane. Každopádně Američané už nemají prakticky co nabídnout a pokud ano, je to neuvěřitelně předražené a o kvalitě lze také úspěšně pochybovat.

Tak tedy velmi často vyvážejí to jediné, co jim doma zbývá. Neštěstí a chaos. Však pokus o to nyní vidíme v Bělorusku. Ne, nedělám si iluze o Lukašenkovi, ale ode všech známých, co tuto zemi navštívili, vím, že je čistá, bezpečná, se sociálními jistotami, bytovou výstavbou, fungujícím školstvím a podobně. Jenom to holt není privatizované a nikdo si z toho tedy pořádně nenakradl, a to Západu pochopitelně chybí.

Pro skomírající Západní ekonomiky by bylo zprivatizování Běloruska velmi vítanou injekcí a běloruští občané, ti se mohou jít klouzat. Obecně platí, že kam vkročí noha Američana, tam prostě dlouho tráva neroste. Vzpomeňme si třeba na Vietnam – mimochodem, zrovna je výročí jednoho z nejmasivnějších použití defoliantů za tamní války.

Tomáš CINKA


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1.7, celkem 191 hlasů.

Tomáš CINKA

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


jmarek3
2020-08-14 14:04
Demokratická nátlaková parta žoldáků z USA odjela. Doufám , že
rozum nepovolí nic z toho co USA nařizují pod pokličkou demokracie.
manitius
2020-08-14 09:34
Tak mladý soudruh a tak sebevědomý. Možná, kdyby se za stranické
peníze, nebo za poctivě vydělané peníze v továrně (že, soudruhu?),
podíval do imperialismem zahnívajících Spojených států, viděl by,
kolik trávy roste třeba na americkém Středozápadě. Hodnotit
vietnamskou válku z pozice člověka, který patrně nikdy neabsolvoval
vojenský výcvik, natož aby bojoval proti fanatickému VietCongu, je jen
komunistická třeštička na celkově zkaženém dortíku.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.