Veřejně prospěšné práce pro modelku

Izraelský soud na konci minulého týdne za daňové úniky odsoudil izraelskou topmodelku Bar Refaeliovou k devíti měsícům obecně prospěšných prací a její matku Cipi k šestnácti měsícům vězení. Verdikt potvrdil dohodu obou žen s prokuraturou z počátku června, kterou se chtěly vyhnout vleklému procesu.

K trestu patří také pokuta pěti milionů šekelů (33 milionů korun). Modelčina matka, která byla její agentkou, musí podle výroku soudu nastoupit do vězení v pondělí 21. září, informovala agentura AP. Refaeliová je v Izraeli známou osobností, lze ji vídat v televizi a loni uváděla v Tel Avivu písňovou soutěž Eurovize.

Bar Refaeli. FOTO - Wikimedia commons

Do problémů s izraelskou justicí se dostala kvůli svému lživému údaji o místě pobytu kolem roku 2010. Účastnila se tehdy modelingových akcí ve světě, objevila se na titulní stránce časopisu známého časopisu Sports Illustrated věnovanému plavkám a také měla vztah se slavným americkým hercem Leonardem DiCapriem.

V Izraeli se o daňové povinnosti rozhoduje podle toho, zda dotyčný strávil většinu roku v Izraeli. Refaeliová tehdy tvrdila, že pobývala hlavně a převážně v cizině, takže z tohoto důvodu v Izraeli několik let daň neplatila. Prokuratura ji ale obvinila, že úřadům poskytla nesprávné informace. Soud prohlásil, že její tehdejší vztah s hercem DiCapriem se nedal označit za »rodinný«, takže nemohla jako místo pobytu uvádět jeho rezidenci ve Spojených státech amerických a vyhnout se tak daňové povinnosti.

Agentkou Bar Refaeliové byla v té době její matka Cipi. Tu soud obvinil z neoznámení příjmů, daňového úniku a z napomáhání k témuž někomu jinému.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.7, celkem 3 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.