Že by někdo umřel hlady?

Zemanův bonmot na adresu umělců mně nepřipadá vtipný, i když nejsem stoupenkyní požadavků některých divadelníků, kteří by chtěli opatření vlády buď zrušit, anebo alespoň ušlý zisk kompenzovat státním příspěvkem. Také slova jednoho z hereckých bossů o tom, že nesmět hrát by pro ně znamenalo umírat hlady, beru jako vydírání. Chápu, že vláda jim už v lecčems ustoupila, protože tato fronta přece je schopna ovlivnit leckterého občana republiky a dělá také ve své nemalé části svou nevybíravou protivládní politiku ruku v ruce s Českou televizí, která, nebojím se to napsat, velmi napomohla úspěchu pravicových stran v nedávných volbách.

Také koncem minulého týdne, kdy byla avizována další opatření ministra Prymuly, jsme mohli na obrazovkách veřejnoprávní televize zaznamenat nejen veřejně proklamovaný útok na roušky, ale i vyjadřování podpory požadavkům divadelních tvůrců a zpochybňování opatření, která se týkají kulturních a společenských akcí. Tak je vyvoláván jistý stupeň občanské neposlušnosti, který ovšem může mít, a zřejmě mít bude, pokud tomu státní moc nezabrání nebo většina obyvatel se s rozhodnutími neztotožní, vliv i na šíření koronaviru. V první linii boje např. proti rouškám jsou, jak můžeme vidět i z televize, velmi mladí lidé. Jsou i proti zavírání restaurací a zábavních podniků nebo omezení jejich otvírací doby, atd. Je to prý omezování osobní svobody a demokracie. Jenže podle několik dnů starého průzkumu, který jsem zaznamenala na síti, nejpostiženější generací jsou lidé v těsně postteenagerském věku. Nejvíce však umírají ti, zase se musím odvolat na web, kteří jsou staří a mají méně imunity, kteří jsou nemocní jinou velmi těžkou chorobou, například rakovinou, leukémií, kteří mají cukrovku, nadváhu, kouří.

Jak však jinak zabránit šíření pandemie, než omezit velká setkávání lidí, než dodržovat rozhodnutí epidemiologů, tedy i ministra zdravotnictví a vlády? To se týká i veřejných akcí. Osobně si myslím, že všichni, tedy i umělci a Česká televize, bychom měli tato opatření dodržovat a...že by někdo po určitou dobu, kdy budou platit - i když jistě šlo o nadsázku - zemřel hlady, silně pochybuji.

Růžena DOMOVÁ


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.7, celkem 39 hlasů.

Růžena DOMOVÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


znovacek
2020-10-15 18:17
TV je na neviděni. Samé násilí. Nikde Znám k...
stanley58
2020-10-15 14:42
Opět se soudružka neopomněla opřít do někoho jiného než do
dělníků, a to do naši umělecké sféry. Toto je pro ně sebranka,
která soudruhy v převážné většině nemusela. A tudíž soudruhům
silně leží v žaludku. A jak si tady pročítám ty bolševické
články, ta téměř v polovině těch článků je stále stejná zmínka
o ČT. Stálý pláč o nevyvážené informovanosti. Ale ostatní televize
je nezajímají. Prostě teď je moderní mluvit o ČT, tak rychle vzít
klacek a hurá na ni.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.