Reklama
Ilustrační FOTO - Haló noviny

Zákaz mluvení o koronaviru

Nad pultem římské kavárny Feeling visí stručný nápis Zákaz mluvit o koronaviru a majitelka dodržování pravidla od zákazníků striktně požaduje. U kávy se mají vyhnout všem tématům, jež souvisí s pandemií, a věnovat se hovorům o počasí či bulvárním klepům, aby si aspoň chvíli od všudypřítomného koronaviru oddechli oni i personál.

»Musíme se před virem chránit, ale je nutné vrátit se k normálnímu životu. Proto zákazníky žádáme, aby na tu epidemii tolik nemysleli,« popisuje důvody opatření Cristina Mattioliová, majitelka kavárny ve čtvrti Ponte Galeria. »Přinejmenším tehdy, když si člověk zaskočí na kávu, by měl na pár minut zapomenout na starosti.« Reakce zákazníků jsou veskrze pozitivní a zákaz řečí o epidemiologických křivkách, vládních opatřeních a statistikách nakažených všichni bez reptání dodržují. S humorem berou i návody na jiná konverzační témata, které vidí na stěnách: doporučuje se mluvit o počasí, celebritách, sportu, zprávách ze světa či o historii. »Nepopíráme vážnost situace, jen chceme mít místo, kde si lze na chvíli vydechnout,« říká majitelka.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 5 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.