Reklama
Ilustrační FOTO - Wikimedia commons

Žádost o pomoc při pátrání

V arménské metropoli neutichají každodenní demonstrace. Po demonstracích opozice požadujících rezignaci premiéra Pašinjana a demonstracích na podporu Pašinjana vyšli do ulic města příbuzní pohřešovaných vojáků.

Ve snaze najít alespoň nějakou informací o pohřešovaných příbuzných v průběhu bojů, v oblastech, které nyní patří Ázerbájdžánu, demonstranti protestovali před hlavní budovou Ministerstva obrany Arménie. Hlavním požadavkem shromážděných bylo poskytnutí informací o nalezených ostatcích během pátrací operace. Později skupinu příbuzných přijal premiér Nikol Pašinjan.

Druhý den se příbuzní obětí shromáždili před ruským velvyslanectvím v Arménii. Napsali kolektivní dopis ruské vládě s žádostí o pomoc při hledání jejich příbuzných. V otevřenem dopisu padla i takováto slova:

»Mé jméno je Nana Geruniová. Jsem dcera akademika Parisa Мisakoviče Geruniho. Nyní nastala pro mou zemi, pro Arménií, těžká doba. Obracím se k Vám ve starostech o válečné zajatce, kteří jsou na ázerbájdžánské straně. V síti se každý den objevují videa, kde se ukazuje výsměch nad válečnými zajatci a civilisty, mezi nimiž jsou starší lidé. Práce Červeného kříže a dalších příslušných organizací až tak moc na výsledku nemění.

Vladimire Vladimiroviči (Putine), vím, že můžete vyřešit tuto otázku s panem Alijevem, když poslední výroky o přátelství ve světě národů budou podpořeny činy.«

Shromáždění v Arménii doprovází rezignace členů vlády. Po třístranné dohodě víc než polovina z dvanácti členů vlády podala demisi. Mezi nimi jsou ministr hospodářství, školství, vědy a sportu, obrany, práce a sociálních otázek, pro mimořádné situace a zahraničních věcí.

Oleksandr NAUMOV


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.9, celkem 8 hlasů.

Oleksandr NAUMOV

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.