Reklama
Donald Trump. FOTO - Wikimedia commons

Trump pomlouvá i soudní systém

Dosluhující americký prezident Donald Trump přiznal, že bude těžké dostat obvinění z (údajných) volebních podvodů k nejvyššímu soudu (kde si podvodem zajistil pohodlnou většinu). Řekl to v neděli v telefonickém rozhovoru se stanicí Fox News.

Od voleb, v nichž podle propočtů zvítězil 3. listopadu jeho soupeř Joe Biden, výsledek neuznal a napadá ho právně v několika státech. »Problém je, že je obtížné to dostat k nejvyššímu soudu,« řekl. Volební výsledek hodlá dále zpochybňovat a prohlásil, že ani »za šest měsíců názor nezmění«.

»Nedovolují nám předložit naše důkazy. Říkají, že nemáme oprávnění. Já bych rád zahájil velké, krásné soudní řízení, abych mohl mluvit o tom a mnoha dalších věcech a předložil úžasné důkazy. Máme místopřísežná prohlášení, máme stovky, stovky místopřísežných prohlášení. Myslíte si, že jako prezident Spojených států nemám oprávnění? Co to je za soudní systém?« sdělil Trump v pořadu Sunday Morning Futures.

Odvolací soud v Pensylvánii minulý týden zamítl Trumpův pokus zablokovat uzavření hlasování v tomto státě s 20 voliteli. Po přepočítávání uzavřel hlasování i Wisconsin s výsledkem +87 nových hlasů pro Bidena.

Prezidentova kampaň podle ČTK tvrdí, že se s hlasy demokratických voličů zacházelo jinak než s hlasy republikánů. Soudy ale dospěly k závěru, že je to neopodstatněné tvrzení.

Marné nářky

Trump v rozhovoru s Fox News právě na soudní řízení v Pensylvánii poukázal. »Snažíme se dodat důkazy, ale soudci nám to neumožňují… Máme tolik důkazů, možná jste viděli stání v Gettysburgu v Pensylvánii. Neuvěřitelní svědci, vysoce respektovaní lidé, taková křivda,« řekl prezident, který prostě neumí prohrávat. Možná i proto, že jakmile skončí v Bílém domě, bude ho čekat bezpočet obvinění (mj. za systematické neplacení daní), žalob, vyšetřování a také splácení nemalých dluhů…

V pátečním tweetu proto zoufale napsal, že na to, aby Biden vstoupil do Bílého domu jako prezident, musí dokázat, že hlasy, které dostal, nezískal nelegálně…

(rj)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 2.7, celkem 7 hlasů.

(rj)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.