Reklama

Židovské otázky vlasovce Novotného

Připomeňme si demonstraci, která se konala minulý týden 8. ledna a při které si někteří demonstranti připnuli šesticípou hvězdu na žlutém podkladě, která byla téměř totožná s židovskou hvězdou Davidovou.

Samotní demonstranti protestovali proti vládním opatřením, koronaviru a současnému očkování, a také vyjádřili sympatie americkému konzervativnímu republikánovi, prezidentovi USA Donaldu Trumpovi. Ten listopadové volby podle nich prohrál jen proto, že byly zfalšované. Dále zpochybňovali sebevraždu jiného prezidenta, kterým byl bývalý policejní prezident, vazebně stíhaný generál Lučanský.

Média se opřela především do použití žluté hvězdy a nezapomněla na pravomocně odsouzeného řeporyjského starostu Novotného. Ten nešetřil urážkami a napsal: »Bože, to jsou debilové… Je fuk, proč/co ,ušlechtilého‘ je vede k domněnce, že je to namístě… Prostě zleva nahoře jdu, jo? Krypl, krypl, ubožačka, ubožačka…!«

Poněkud mírněji a ne příliš důrazně to okomentoval Leo Pavlát, ředitel Židovského muzea v Praze: »Srovnávat, byť nepřímo, genocidní perzekuci židů s restriktivními opatřeními, která provázejí současnou pandemii, je fakticky zcela nesmyslné, a také to trivializuje holocaust jako historický fakt.«

Ať se na mě ani jeden z nich nezlobí, i když u toho prvního je mi to fuk, ale zde reagují na věc velmi citlivou a neetickou tím, že vyslovují odsudek. Proč ale židovská obec razantně neodsuzuje zcela jasné procesy fašizace Evropy? Proč se židovská obec, až na jednotlivce, neozve, když například se zakazují komunistické symboly na Slovensku? Takhle přece začínaly represe v nacistickém Německu. Bude židovská obec razantně vystupovat až ve chvíli, kdy dopadnou pogromy jen na ně, nebo má společenskou povinnost odsoudit tuto fašizaci v obecně nadnárodní i národní rovině?

A co se týká starosty a vlasovce Novotného, který je prý pravděpodobně »diagnostikovaný idiot«, ale podle mne je to pouhá cynická, nevypočitatelně vypočítavá, amorální osoba. Tak tento vlasovec na jednu stranu kvičí za zneužití symbolu židovské hvězdy, ale na druhou stranu pokrytecky nemá problém vystavět pamětní desku vlasovcům na politickou objednávku těm, kteří vyvražďovali nejen židy, čímž se podíleli na holocaustu rovnocenným způsobem. Naštěstí si lidé nenechají podsunout kult zrádcovství a udělají si o židovských otázkách vlasovce Novotného obrázek sami.

Roman BLAŠKO


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.7, celkem 63 hlasů.

Roman BLAŠKO

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


o.motl
2021-01-15 10:41
K fašizaci Evropy dochází pouze ve fantazii soudruha Blaška a jeho
soukmenovců. Proto se k ní Židovská obec nevyjadřuje.
salekiv
2021-01-14 21:20
Blaško, tobě tu už po tvé lži ohledně poničených pomníků na
Olšanech nebude věřit nikdo ani slovo.
svaty_vaclav
2021-01-14 20:31
Novotný je členem ODS, stejně jako Fiala, Němcová, Kuba, Benda a
další, kteří nechali postavit či proti tomu neprotestovali pod
záštitou předsedy ODS Fialy v Řeporyjích pomník německým
hrdlořezům z německých Waffen SS. Zároveň jim odeesákům nevadí,
že TOP-09 nechala odstranit v Praze-6 pomník osvoboditele Prahy
sovětského maršála Koněva, který zachránil v roce 1945 Prahu před
německými esesáky. Tato hanba ODS a TOP-09 padá na hlavy jejich členů
a voličů těchto profašistických stran v rozbitém Československu.
jmarek3
2021-01-14 18:07
Dnes je to jednoduché špinit symboly , ale před 80 lety se za ně
umíralo. Jak za žlutou nebo červenou hvězdu.
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.