Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Zdržovat, zdržovat, zdržovat…

Pavel Nárožný obžalovaný z vraždy otce a jeho manželky v Přerově v roce 2009 požaduje zastavení trestního stíhání. Argumentuje jeho délkou, trvá více než 11 let.

Odvolává se i na některé verdikty Evropského soudu pro lidská práva. Soudce Krajského soudu v Ostravě Miroslav Mucha, který se případem zabývá a při hlavním líčení o žádosti informoval, to ale odmítl.

»Takové rozhodnutí je vždy individuální. Každá věc se musí posuzovat samostatně a podle okolností,« řekl soudce s tím, že nelze prát ohled jen na fakt, že trestní stíhání obžalovaného Nárožného začalo v roce 2009 a dnes máme rok 2021. »Pan Nárožný nás zásobuje řadou návrhů na doplnění dokazování. Namítal také podjatost soudu. Navíc zpochybňuje místní příslušnost našeho soudu. Proto nám ubíhají měsíce a nic se neděje. I proto jsme se k rozhodnutí stále nedostali,« vysvětlil soudce, proč považuje za nemožné vyhovět požadavku obžalovaného.

Hlavní líčení se už nějakou dobu chýlí ke konci. Už jednou se dokonce předpokládalo přednesení závěrečných návrhů. Nárožný ale soudu předložil další dokumenty a požadoval doplnění dokazování. »Obžalovaný popírá svou vinu od samého počátku, zpochybňuje vše, co existuje. Od zahájení trestního stíhání, přes domovní prohlídky, pachové stopy či protokoly o odnětí věci. Devadesát procent materiálu, který máme ve spise, zpochybnil,« řekl soudce. Ne všechny argumenty obžalovaného ale soud podle něj přijal a v hlavním líčení pokračuje.

Další dokumenty související například s dědickým řízením soudu Nárožný předložil. Soubor čítající několik desítek stran předsedovi senátu předal v jednací síni. Tvrdil, že vinou epidemie nebyl schopen si pořídit obálku, aby podklady soudu poslal poštou. Mucha na to reagoval, že od loňského léta, kdy soud zasedal naposledy, na to měl dostatek času.

Nárožný tvrdí, že jeho otec žije. Případem se už třikrát zabýval olomoucký krajský soud. Vždy Nárožného zprostil obžaloby, vrchní soud ale rozhodnutí pokaždé zrušil. Nakonec rozhodl i o změně senátu. Proto se případ přestěhoval do Ostravy. »Nikoho jsem nezavraždil. Naopak mám důkaz, že je otec živý,« řekl před soudem Nárožný, který byl původně obžalovaný společně s matkou. Žena ale v době procesu zemřela.

Manželé z Přerova zmizeli v listopadu 2009, soudy už oba prohlásily za mrtvé. V jejich domě po nich zbyly pouze krvavé stopy na stěnách a podlaze. Podle obžaloby matka a syn pár zavraždili, těla naložili do osobního auta a odvezli na neznámé místo. Důvodem mohly být podle obžaloby rodinné i majetkové spory.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.3, celkem 6 hlasů.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2021-01-26 14:43
Pokud mu bude vina dokázána, dal bych mu ty roky zdržování k trestu
navíc. A jeho právníka na tu zdržovací dobu zavřel taky. A bylo by.
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.