Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Vzpoury ve věznicích

Při úterních nepokojích ve třech věznicích v Ekvádoru zemřelo 75 lidí a na dvě desítky dalších osob utrpěly zranění.

Podle úřadů jsou všichni mrtví z řad vězňů, mezi zraněnými jsou ale i policisté a vojáci vyslaní vzpouru uklidnit. Ekvádorský prezident Lenín Moreno nepokoje odsoudil a uvedl, že důvodem byly spory kriminálních gangů o moc. Místní média informovala, že příčinou byla smrt šéfa jednoho z gangů Josého Luise Zambrana, který byl zavražděn loni v prosinci v kavárně v západoekvádorském městě Manta. »Čekali jsme okamžitou reakci po jeho zabití, ale přišla až nyní,« citovala místní média šéfa ekvádorské vězeňské služby Edmunda Moncaya.

Nepokoje vypukly v úterý dopoledne místního času ve třech ekvádorských věznicích, v nichž je umístěno na 70 % všech vězňů této 17milionové země. Celkem je v Ekvádoru asi 38 000 vězňů.

V jedné z věznic, kde v úterý zemřelo několik vězňů, si podle deníku El País odpykává trest za korupci i bývalý ekvádorský viceprezident Jorge Glas. Podle jeho advokáta Harrisona Salceda, jehož citovala místní média, se mu nic nestalo, protože byl »dočasně izolován«.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.6, celkem 5 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.