Reklama
Účastníci pietní akce na Národním hřbitově v Terezíně.

Poklonili se v Terezíně

V komorním počtu uctili účastníci pietního shromáždění na Národním hřbitově v Terezíně památku všech obětí umučených či zavražděných v koncentračních táborech za druhé světové války.

Kytice k hlavnímu pylonu položili poslankyně PS PČR Hana Aulická Jírovcová, Miloslava Vostrá a poslanec Stanislav Grospič. Dále za Levicový klub žen Alena Grospičová a zástupci a zástupkyně LKŽ Kladno. Přítomni byli zástupci OV KSČM Kladno, Česká Lípa, za místní OV KSČM Litoměřice Josef Šenfeld a Dagmar Pokorová za Stálé fórum Evropské levice - regionů. Položení kytice na hřbitově proběhlo také jménem německé levicové strany Die Linke.

Hana Aulická Jírovcová a Josef Šenfeld při kladení kytice.

V Malé pevnosti na bývalém německém popravišti krátce promluvila Hana Aulická Jírovcová, která připomenula děsivé okamžiky poslední popravy 2. května 1945, při které vyhasly životy převážně mladých členů a členek skupiny komunisticky orientovaných odbojářů proti fašismu Předvoj.

Soňa PULEROVÁ


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.6, celkem 15 hlasů.

Soňa PULEROVÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama