Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 
Ilustrační FOTO - Pixabay

Na Srí Lance zakázali jízdu na slonech v opilosti

Na Srí Lance vstoupila v platnost série opatření na ochranu domestikovaných slonů. Napříště už třeba nebude možné na slona nasednout a jet na něm pod vlivem alkoholu, napsala agentura AFP. Mezi nová opatření patří dále požadavek, aby se sloni mohli koupat alespoň dvě a půl hodiny denně a podstoupili dvakrát do roka zdravotní prohlídku.

Vedle toho, že se sloni v tomto ostrovním státě používají na práci, vlastní je nemálo bohatých Srílančanů, včetně mnichů, kteří tak deklarují svůj společenský status. Stížnosti na špatné zacházení s těmito zvířaty a na jejich týrání jsou časté.

Podle nových pravidel nebude možné k práci nasazovat slůňata a oddělovat je od matek. Mláďata se nesmějí používat ani při tradičních průvodech. Sloni se mohou napříště objevovat pouze ve filmech natáčených pro vládu a pod přísným veterinárním dohledem.

Mahutové neboli strážci slonů, tedy jejich "řidiči", nemohou při práci se zvířaty pít alkohol ani brát drogy. V případě závažného porušení nových pravidel hrozí konfiskace zvířete a až tříletý trest odnětí svobody.

Na Srí Lance žije asi 200 domestikovaných slonů a 7500 dalších ve volné přírodě. Odchyt volně žijících slonů je zakázán, ale stíhání za tento přečin je vzácné. Ochránci práv zvířat odhadují, že za posledních 15 let bylo z národních parků ukradeno za účelem domestikace více než 40 slůňat.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.8, celkem 6 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama