Reklama

Kdo chce dostat komunisty ze Sněmovny?

Jak se zdá, začíná přituhovat a některé předvolební průzkumy, navzdory mnoha předcházejícím, posílají KSČM ze Sněmovny ven. Nechci s těmi jejich, většinou na objednávku zadanými preferencemi polemizovat. Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. Mě svým způsobem i těší, že hůl na KSČM pořád někdo hledá. Ptejme se, proč? Koho a proč neustále irituje politická strana s vyšší průměrnou věkovou základnou a necelými osmi procenty z minulých voleb?

Kvůli 50. letům či srpnu 1968 či období normalizace? Zdravý selský rozum velí k odpovědi, že tato argumentace je lichá. Je pouhou zástěrkou, skrývající to zásadní - obavy z KSČM. Neboť komunisté jako jediní neustále volají po vyšetření všech, zejména hospodářských deliktů z 90., ale i pozdějších let. Komunisté jsou jedinou a poslední překážkou, aby všechny polistopadové zločiny nebyly spláchnuty do záchodu. Přes 30 let se tu s naší zemí dějí šílené věci, a když na ně KSČM upozorňuje, reakcí jsou 50. léta. Je to už folklór, navzdory tomu, že KSČM za 50. léta ani za srpen 68 zodpovědnost nenese.

Notabene, mnozí z nich, kteří ji nesli, se po roce 1989, poté, co stranickou legitimaci odhodili v dál, stali významnými členy jiných politických stran, budujících demokracii. Vadilo toto tehdy někomu? Třeba někomu z OF, ODS, ČSSD, ODA atd.? Že to bylo a je krutě pokrytecké? Je. Ale pokrytectví značí českou specialitu, nezbytnou vstupenku mezi vyvolené. Abys lízal se smetánkou, musíš být hajzl. Promiňte mi hrubší výraz, ale toto se slušněji říct nedá.

Náš volební potenciál je reálně kolem 12 %. Pokud komunistická strana skončí v říjnových volbách pod pětiprocentní hranicí, půjde o podvod při sčítání hlasů. O tom jsem přesvědčen, to mi nikdo nevymluví. KSČM dnes nenávidí ti, kteří Českou republiku zplundrovali jako kdysi kolonizátoři ze západní Evropy africký kontinent. Tehdy jim to ovšem trvalo staletí, nyní pouhá tři desetiletí. Tu nevraživost chápu, neboť dnes a denně usínat s obavami, co zase ti komunisté »vyvedou«, musí být po nějakém čase psychicky silně deprimující. A protože KSČM v poslední době přitvrzuje, pro jistotu se jí zbavíme. Sice už nebudeme mít ve Sněmovně fackovacího panáka, jehož činíme zodpovědným za vše, co se nám nehodí, ale ono to bohatě vynahradí bezesné noci z latentního nebezpečí, že nás také jednoho krásného rána mohou uniformovaní chlapíci obléct do teplákových souprav.

Nevím, kdo z vás si ještě uchoval aspoň špetku zdravého rozumu. Jste-li tací, přestaňte řešit minulost (nebo ji řešte s orgány činnými v trestním řízení), soustřeďte se na přítomnost a přemýšlejte o budoucnosti. Tlouct přes prsty tehdy ještě ani nenarozené komunisty za ostnaté dráty na hranicích, avšak ignorovat jejich aktuální varování před likvidací českého státu a českého národa, je zaručená cesta do pekla.

Václav ORT, místopředseda ÚV KSČM a kandidát do Poslanecké sněmovny v Královéhradeckém kraji


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5, celkem 245 hlasů.

Václav ORT

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Vladimir.novak1
2021-09-16 10:43
Rozeberme s.V.Orta v jeho článku po odstavcích.1.Průzkumy jsou
všelijaké,ale uvažujme o toleranci 2-3%.Pak by vycházelo,že KSČM
dostane tak 5,3%.No,hůl na KSČM je právě ta stará generace tak jako
členové KSČM.Oba si můžou podat ruce.Méně hysterická je mladá
generace,ta je ovšem zblblá.2.No,pravda,současná KSČM za excesy 50 let
nemůže,nemůže ani za r.1968,je to vlastně nový politický subjekt,ale
dosti se k nim vrací.Ovšem,podobná situace je u lidovců a po nich nikdo
nejde.3.Souhlas s tím hajzlem,jinak se to nedá napsat.Jen co ODS
přivítala bývalých členů KSČM!Dnes se ovšem na charakter lidí
neohlíží,jsou třeba i v KSČM.4.Pokud by KSČM zůstala pod 5%,musela
by se s tím smířit,tady faleš nehledejme a bylo by zbrklé hledat
viníky z řad volebních komisařů.KSČM by získala jen
posměch.Neúspěch ve volbách můžeme i kvitovat díky současnému
vedení KSČM,jehož je s.V.Ort součástí.5.Na minulost se musí
soustředit,viz vykradení republiky po r.1989.Ovšem je troufalost
dnešních politiků se odkazovat na T.G.Masaryka,když oni sami to
Československo rozbili.
svaty_vaclav
2021-09-16 09:55
V roce 1948 a 1968 se socialistická revoluce ubránila.
petr.karlik
2021-09-16 09:33
Soudruhu Orte, je neuvěřitelné, když napíšete že KSČM není
zodpovědné za padesátá léta a za srpen 1968 a to jenom proto, že se
komunisté přejmenovali z KSČ na KSČM. Je to totéž jako kdyby se
hitlerovci přejmenovali třeba na adolfovce a tím by se zbavili
jakékoliv zodpovědnosti za všechny zločiny kterých se fašisti
dopustili před 2. světovou válkou a v jejím průběhu.
1 | 2
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama