Reklama

Ocenění »za tornádo« na plénu EP

Europoslankyně KSČM Kateřina Konečná ocenila minulý týden během pléna Evropského parlamentu ve Štrasburku dobrovolné hasiče a další dobrovolníky pomáhající po tornádu na Moravě.

Kateřina Konečná.

Přinášíme přepis vystoupení Konečné na jednání europarlamentu:

»Pokud se zde bavíme o přírodních katastrofách, chtěla bych se tady s vámi podělit o jednu, kterou zažila má země – Česká republika. Na jižní Moravě na konci června udeřilo tornádo, které za sebou nechalo škody v řádech miliard korun a - co je horší - i oběti na životech. Dalo by se kolem toho samozřejmě dlouho diskutovat, ale ráda bych podtrhla dvě věci…: První z nich je nutnost kvalitní meteorologické předpovědi a systému včasného varování občanů, což evidentně nejen zde nezafungovalo. Druhá z nich souvisí s obrovskou solidaritou lidí. A chtěla bych, aby na tomto místě zaznělo poděkování všem, kdo pomohli jižní Moravě. A možná ještě o trochu více dobrovolníkům a dobrovolným hasičům. Hasiči jsou totiž ti, kteří nepláčou každý rok, že potřebují nakoupit novou vojenskou techniku za miliardy, a přesto na místě byli nejdříve a zůstali nejdéle. Děkuji jim za to!«

(za)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 12 hlasů.

(za)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama