Reklama
--> 

Umělci se konce komunistů nedočkají

Šestnáct osobností z oblasti kulturní scény se připojilo k iniciativě, která vyzývá spoluobčany k účasti v nadcházejících parlamentních volbách. Zároveň chce dosáhnout toho, aby v Poslanecké sněmovně v budoucnu již nebyl žádný komunista.

Tento článek a sdílené video k iniciativě, již pořádá spolek Dekomunizace, mě zaujaly. Kampaň má podle Michala Gregoriniho z tohoto spolku připomínat údajnou totalitní minulost KSČM, od níž se nikdy nedistancovala.

Celý příběh stojí na banánech. Na frontě na banány. Prý už letos nebudou – myšleno přes banány, až ke komunistům, kteří údajně už také nebudou. To je vše, hlubší obsah videa nehledejme. Zase ty banány. Tolik omílané a dávno již vyčpělé téma.

Ano, dnes máme banány v každém supermarketu či vietnamské večerce. Máme též pomela, granátová jablíčka, datle a fíky, a kdovíjaké druhy prazvláštních exotických druhů ovoce. Pravda, to v osmdesátých letech nebylo. Nicméně máme také obchody přeplněné zbožím a potravinami, u nichž neskutečně rostou ceny. Máme zde také lichváře, exekutory, nezaměstnané, matky samoživitelky, co stěží dokážou uživit své děti. Nezapomeňme také na penzisty, kteří mají problémy utáhnout slušné bydlení, anebo zaplatit za všechny nezbytné léky. A toto vše, co jsem nyní zmínil, také v osmdesátých letech nebylo. Zato zde bylo právo na práci, možnost získat podnikový byt, či cenově dostupné družstevní bydlení. Nemluvě například o bezúročných manželských půjčkách, rekreacích ROH, nebo pionýrských táborech pro děti.

Vraťme se však k iniciativě těchto šestnácti umělců. Jsou mezi nimi například herci Jiří Macháček, Milan Šteindler či mládeží oblíbený youtuber Karel Kovář alias Kovy. Umělci často bývají zvláštní sortou, obzvláště ti, kteří před rokem 1989 šli z role do role. Teď nám morálně kážou, jak byli za časů socialistického Československa diskriminování, přičemž teprve Listopad 1989 jim přinesl bezbřehou svobodu. Účinkující v této iniciativě mají vesměs dobré pracovní příležitosti ve filmu a televizi. Takže jejich platy jsou lehce jinde, než je v České republice průměr. Pamatuji se, kterak česká pravice zejména před volbami v roce 2006 – a pak i v roce 2010 - strašila návratem komunistů k moci: KSČSSD to tehdy nazývaly. Dokonce zde vznikl i Ústav pro studium totalitních režimů (ÚSTR), kde měli »odborníci« bádat – a vymýšlet si – o všelijakých kauzách z dob tzv. komunismu. Tehdejší mocnou ODS byl ÚSTR velmi protěžován a finančně dotován. Dnes už se o něm prakticky nemluví. Co by tam také pořád vymýšleli?

Umělců, kteří vyzývají ke skončení s komunisty, je mně svým způsobem líto. Už z toho důvodu, že mlátí prázdnou slámu a vaří z vody. Je to jen zoufalý výkřik těch, jež se hlásí k pravici, ale reálný argument, proč KSČM nevolit, nemají. Duševní chudáci.

Komunistická strana Čech a Moravy již dávno není strašidlem, ale nadějí pro nový začátek!

Radek NEJEZCHLEB, předseda OV KSČM Jindřichův Hradec a kandidát do Poslanecké sněmovny v Jihočeském kraji


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.4, celkem 52 hlasů.

Radek NEJEZCHLEB

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


svaty_vaclav
2021-10-08 11:15
Už vím, na které filmy nemám chodit a utrácet za ně peníze do kapes
těchto antikomunistických "umělců": -- Iva Pazderková, Karel
Kovář, David Černý, Patricie Pagáčová, Jitka Schneiderová, Zdeněk
Suchý, Milan Šteindler, Tomáš Hanák, Jan Hájek, David Vávra, Josef
Zýka, Jiří Macháček, Eva Salzmannová, Renáta Prokopová a Barbora
Poláková, Saša Rašilov, Jiří Macháček.
fronda
2021-10-07 23:36
Článek sliboval nějaké umělce a osobnosti a zatím kde nic, tu nic.
--- Ale divím se, že jmenovaní aktivisté nerozdávají třeba zubaře
nebo čipy do aut. Býval takový časopis "Udělej si sám".
Patrně nastal čas ho obnovit. Hodily by se návody, jak svépomocí
vyšetřit popř. opravit chrup, nebo jak provozorně proklemovat patici
pro chybějící procesor. Připájet pár tranzistorů, integráčů, ať
to alespoň něco dělá. Jinak budou stát automobilky, když už to ten
kapitalistický trh tak špatně "natrhal".
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama