Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 
Rozhovor Haló novin s Jaroslavem Rehákem, kandidátem KSČM do Sněmovny v Plzeňském kraji

Problém je dostupnost zdravotní péče

Mohl byste se představit našim čtenářům? Jaké máte politické zkušenosti?

Zkušenosti sbírám v komunální politice třetí volební období a v minulém volebním období jsem byl také zastupitelem Plzeňského kraje. V současné době jsem stále zastupitelem v Klatovech, členem dozorčí rady Správy nemovitostí Klatovy a členem finančního výboru a majetkové komise města. Také první období pracuji v osadním výboru doma v Točníku.

Co považujete za zásadní problémy v Plzeňském kraji?

Zásadní problém Plzeňského kraje je dostupnost zdravotní péče napřič regionem, zajištěni dostupného bydleni spolu se zaměstnaností v daném místě, rozvoj všech obcí po stránce infrastruktury a občanské vybavenosti.

Jaké řešení nabízíte?

V otázce zdravotnictví je nutné podpořit doktory i sestry benefity ve formě zajištění bydlení a podpory nákladů na provoz menších ordinací. Startovací obecní byty jsou neustále komentované, nicméně jejich výstavbu je potřeba začít realizovat, a to napříč celým regionem, např. přestavbou nebytových prostor nebo opuštěných objektů po AČR apod. Infrastruktura a vybavenost pro volnočasovou aktivitu jde s výstavbou bytů současně, nic jiného neudrží naše obyvatele v místně rozlehlém území na menších městech a obcích kraje.

Pokud se stanete členem Sněmovny, jaké oblasti byste se chtěl jako poslanec věnovat a proč?

Věnoval bych se nejintenzivněji místnímu rozvoji obcí a měst ve sféře majetkové a volnočasovém sportu. Dále v otázkách stavebnictví a dopravní infrastruktury bych uplatnil jak své vzdělání, tak zkušenosti z komunální politiky.

Určitě vnímáte i situaci ohledně COVID-19. Jak hodnotíte v tomto ohledu řešení, ke kterým přistoupila vláda?

Vnímám je jako účelné a někdy bych byl ještě v první fázi důraznější. Nikdo s tím neměl zkušenost a kritika vládní opozice nijak k řešení nepomohla, opozice pouze přinášela problémy bez návrhu konstruktivních řešení.

Jak chcete přimět lidi, aby ve volbách odevzdali hlas kandidátům KSČM?

Lidé, kteří nejvíce nadávají, většinou k volbám nechodí. Lidé, kteří chtějí sociální jistoty a záruku slušného života pro sebe a své děti, by měli jít volit jedinou levicovou stranu v ČR, kterou je jen KSČM.

Na co by měli podle vás lidé při volbách myslet v první řadě?

Asi na běžné životní potřeby a spokojenou rodinu se zajištěným pracovním příjmem a vzděláním pro své děti, na život v bezpečném státě, na důstojný důchodový čas, to jsou chytří lidé a naši rozumní voliči.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.6, celkem 5 hlasů.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama