Reklama
Ilustrační FOTO - Wikimedia commons

G20 pomůže Afghánistánu

Mimořádný summit skupiny G20 se v úterý shodl na naléhavé humanitární pomoci Afghánistánu. Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová oznámila miliardu eur pro Afghánce v jejich vlasti a v sousedních zemích a vyzvala k urychlení pomoci v souvislosti s blížící se zimou.

Čínský ministr zahraničí Wang I uvedl, že žádná země by neměla vnucovat vlastní ideologii jiným, informovala italská tisková agentura ANSA. »Vojenská intervence vede jen k dalším nepokojům a chudobě,« konstatoval s odkazem právě na dlouhodobé působení mezinárodních jednotek v Afghánistánu.

Vladimir Putin se nezapojil kvůli čerstvému onemocnění. Rusko se ostatně neúčastnilo ani na úrovni šéfa diplomacie…

Jednání skupiny největších ekonomik, jež se konalo prostřednictvím videokonference, hostila Itálie. Její premiér Mario Draghi označil výsledky schůzky za »uspokojivé a přínosné… Existuje velká ochota jednat, shodli jsme se na potřebě naléhavého řešení humanitární krize,« řekl na tiskové konferenci po jednání. Pomoc by do Afghánistánu podle něj měla směřovat přímo i pod koordinací OSN.

Kromě humanitární pomoci Afgháncům jednali představitelé G20 i o boji proti terorismu v souvislosti s převzetím vlády v Afghánistánu hnutím Tálibán po odchodu mezinárodních okupačních jednotek.

»Musíme udělat vše pro to, abychom odvrátili velký humanitární a společenskoekonomický kolaps v Afghánistánu. A musíme to udělat rychle,« řekla podle ČTK šéfka EK von der Leyenová.

(rj)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(rj)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama