Reklama
Ilustrační FOTO - Pixabay

Obviněn guvernér centrální banky SR

Slovenská prokuratura obvinila z podplácení nynějšího guvernéra centrální banky (NBS) Petera Kažimíra, který byl dříve ministrem financí za sociální demokraty (Smer-SD). Napsal to v úterý portál Aktuality.sk. Kažimír v prohlášení vinu popřel.

Podle portálu má kauza souviset s blíže neupřesněnými daňovými řízeními. Kažimír je podezřelý, že v minulosti sehrál roli kurýra a přinesl tehdejšímu šéfovi Finanční správy Františkovi Imreczemu úplatek zhruba 50 000 eur (1,27 milionu korun). Portál napsal, že o tom vypovídal sám Imrecze. Ten stál v čele slovenské Finanční správy v letech 2012-18 a nyní je obviněn v několika kauzách. Při jejich vyšetřování spolupracuje s policií.

»Skutkový stav v usnesení je nepravdivý a v samotném zdůvodnění chybějí potvrzující důkazy. Nemám žádné informace a nejsem si ani vědom porušení zákona, zároveň jsem nikdy neměl ani žádný zájem ovlivňovat jakákoli řízení,« uvedl Kažimír v prohlášení, které ČTK poskytlo tiskové oddělení NBS.

Slovenská policie vloni zadržela a obvinila v různých kauzách kromě jiných podnikatele, dále někdejší vysoké úředníky či soudce z období, kdy byl u moci Smer-SD. Tato zatýkání zažila země po parlamentních volbách, které skončily porážkou do té doby vládního Směru. Otázkou tak je, zda není Kažimírovo obvinění jen další ze série účelových tref do někdejší levicové a dlouhodobě nejsilnější strany.

(rj)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(rj)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama