Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 
Ilustrační FOTO - Wikimedia commons

Kořenov ignoruje protesty německých antifašistů

Obec Kořenov odpověděla odmítavě německým antifašistům, kteří v září přijeli na demonstraci proti existenci nacistického kamenného kříže, nacházejícího se poblíž rozhledny Štěpánka, a zaslali poté místnímu zastupitelstvu svůj písemný protest.

Němečtí antifašisté se obrátili na starostu a obecní radu Kořenova dopisem s otázkami, zdali si myslí, že »zločiny proti lidskosti a vraždění fašistů v letech 1933-1945 smějí být zapomenuty« a že prohlášení vítězných mocností v Postupimi v srpnu 1945 a Norimberský válečný tribunál neexistovaly. Požádali o odstranění kříže jako nacistického pozůstatku, neboť tato rezidua jsou právě Norimberským tribunálem zapovězena. Němečtí antifašisté projevili solidaritu s oběťmi německé okupace a jejich potomky v České republice, českými antifašisty, kteří se 19. září sjeli k rozhledně Štěpánka v hojném počtu (informovali jsme) a v místě obnoveného žulového kříže protestovali.

Čeští a němečtí antifašisté nacistický kamenný kříž na vrchu Hvězda, potajmu obnovený v roce 2011, považují za symbol zločinů nacismu. SS-Obergruppenführer Konrad Henlein tento žulový Železný kříž 1939 II. stupně osobně odhaloval na podzim 1944.

Odpověď, datovaná 13. říjnem 2021 a podepsaná starostou Kořenova Lubošem Markem, zní: »Petice nesplňuje podmínky petičního zákona ČR, a proto se jí Obec Kořenov nebude zaobírat.«

O odpovědi byla naše redakce informována prostřednictvím časopisu Roter Sturm, který vydává německý Revoluční svaz přátel Ernsta Thälmanna. Editor časopisu a člen předsednictva Revolučního svazu přátel Gerd Hommel to komentoval slovy, že tolerance či popírání fašistických zločinů, ani renesance nacionalistických, mystických tradic ve spojení s fašismem a nacismem nejsou přijatelné. Podle něho ohrožují demokratickou a svobodnou budoucnost a upřednostňují imperialistickou válečnou politiku. »Lži neonacistů a jejich kompliců jsou nepřijatelné. Nezneuctíme oběti války a fašismu, revanšismus nemá šanci. No pasarán!« odpověděl rezolutně Hommel.

(mh)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.6, celkem 31 hlasů.

(mh)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2021-12-04 01:34
Skutečně je sympatická aktivita německých antifašistů. Nakonec
možná oni donutí zdejší nácky, aby se umravnili.
fronda
2021-12-04 01:32
stanley58: Srovnávat komunismus a fašismus může jen naprostý de.il. A
že těch v politice od privatizačního puče je! Podle toho vypadají i
jejich "zákony". Samozřejmě jsou neplatné, protože jsou v
rozporu s mezinárodními závazky režimu v oblasti lidských práv.
stanley58
2021-12-03 00:34
jmarek3 - takze kscm jsou stare bunky fasismu, protoze komunisticke mysleni
a fasismus bylo celosvetove (vcetne ceskeho zakona), bylo dano na stejnou
rovinu. A navic je zajimave, ze o udajnem navratu fasismu a nacismu v
zapadni a civilizovane evrope pisi jen cesti komuniste.
jmarek3
2021-12-02 17:39
Kořenov,Řeporyje či Hřib a Kolář jsou nové buňky nacizmu v ČR.
Potěšila mně akce německých občanů ,kterým není lhostejná
minulost ani současnost.
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama