Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 
Ilustrační FOTO - Haló noviny/Wikimedia commons

Potáhnou Čapí hnízdo do příštích voleb?

Pražské městské státní zastupitelství odpoledne předalo spis ke kauze Čapí hnízdo mandátovému a imunitnímu výboru Sněmovny, opět ji žádá o vydání premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání.

ČTK to sdělil mluvčí žalobců Aleš Cimbala. Kauza se týká údajného dotačního podvodu. Babiš po říjnových sněmovních volbách znovu získal poslaneckou imunitu. Jeho stíhání je přerušeno, o vydání nyní bude muset znovu rozhodnout Sněmovna v novém složení. Babiš vinu dlouhodobě odmítá, stíhání je podle něho politické a na objednávku.

»Spisový materiál související s věcí v mediálním prostoru označovanou jako kauza Čapí hnízdo byl v úterý okolo 13.30 hodin předán mandátovému a imunitnímu výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Spisový materiál byl poskytnut (...) v souvislosti s potřebou členů mandátového a imunitního výboru seznámit se s podklady pro posouzení a rozhodnutí o žádosti zdejšího státního zastupitelství o vydání poslance k trestnímu stíhání,« uvedl Cimbala.

Mandátový a imunitní výbor vydává doporučení plénu, zda má poslance k stíhání vydat, nebo ne. Poslance ani senátora totiž nelze podle ústavy trestně stíhat bez souhlasu komory, jejímž je členem. Šéfkou výboru je Helena Válková (za ANO).

Kromě Babiše je v případu kolem padesátimilionové dotace na výstavbu rekreačního a konferenčního areálu Čapí hnízdo obviněna i jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová (dříve Mayerová). I ona v minulosti odmítla protizákonné jednání. Policie oba obviněné stíhá kvůli údajnému poškození finančních zájmů Evropské unie a dotačnímu podvodu.

(ng)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.6, celkem 15 hlasů.

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


stanley58
2021-12-09 00:16
frondo, co to je zase za vase bolsevicke tajnustkarstvi a nicnerikani? Jake
pojeti prava? Jake politicke sily? Jaka manipulace vysetrovani? Pokud neco
konkretniho vite, tak to napiste a ne ze (po bolsevicku) to tak urcite je a
ja to napisu. Pokud nemate fakta, tak nebudte zase smesny.
fronda
2021-12-08 22:33
To je stejně zvláštní pojetí právního státu, když určité
politické síly mohou takto manipulovat s vyšetřováním, aby jim to
vyhovovalo ve volbách.
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama