Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 

Hlavní kvalifikaci má…

Věděl jsem, že Markéta Pekarová Adamová není žádný myslitel, ale aby ve svých výrocích došla tak daleko? Ne, to jsem skutečně nečekal a asi málokdo z nás. I proto skoro sedmdesát pět procent dotázaných v anketě uskutečněné k jejím výrokům potvrdilo, že by neměla už napříště nic komentovat a raději mlčet.

Oč šlo? O volby v Maďarsku. V souvislosti s nimi vyslovila na svém facebooku, jak zaznamenala média, svůj názor, podle nějž by se Maďaři v blížících se volbách měli zbavit svého dosavadního prezidenta tak, jak prý Češi, tedy podle jejího slovníku, »vyhnali« Babiše. Důvod? Protože prý »neváhá navazovat pochybné svazky se zeměmi, jako je Rusko a Čína, a to na úkor svých spojenců, včetně nás«. Jde pochopitelně o dodávky některých komodit, na které my v důsledku našeho neustále pravicí utužovaného nepřátelství nemůžeme dosáhnout. A také o mírové vztahy ve světě. Také to české pravici vadí. Harašení zbraněmi je její program. A podřízenost zájmům Spojených států. Názor je ovšem názor. Žijeme údajně ve svobodě, i když naše mozky jsou neustále zpracovávány mainstreamovými médii. Lze vyslovovat cokoli. Paní Pekarová Adamová má tedy právo také vyslovit své mínění. Jenže je v tom háček. Je předsedkyní Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a má tedy zvažovat, co a kde řekne. Proto se nedivme bývalému prezidentu České republiky Václavu Klausovi, že vše, jak jsme se mohli dozvědět ze Seznamu, komentoval slovy, že jde o »nehorázné výroky o tom, že Maďaři mají v nadcházejících tamních parlamentních volbách vyhnat svého dlouholetého premiéra Orbána, jsou těžko uvěřitelným, v historii česko-maďarských vztahů naprosto bezprecedentním nepřátelským útokem ze strany jednoho z našich nejvyšších ústavních činitelů«, a doporučil její odvolání. Jistě si je ovšem vědom, že takto složená Sněmovna nemá nejen síly, ale ani zájem, Pekarovou Adamovou odvolat, protože zatím většinu v ní mají ti, pro něž hlavní ideologií je nenávist a naprostá podřízenost USA. A tak krok za krokem se stáváme další z »banánových republik«, která své vlastní zájmy prodala za zájem Washingtonu.

Měli bychom se ovšem zeptat, kdo je Markéta Adamová Pekarová, že tak »odborně« doporučuje převrat v Maďarsku? Inženýrka z ČVUT, dobrovolnice »workcampů«, spoluorganizátorka českých táborů a akcí pro děti ze sociálně slabšího prostředí – kvalifikace na mezinárodní politiku tedy vskutku příkladná. Zvolení předsedkyní TOP 09 bylo účelové. Strana totiž potřebovala lepší »image« a ženská tvářička, která umí rychleji mluvit než myslet, se po Kalouskově éře hodila. Když pak její stranu vzala pod křídla Fialova ODS, měla vyhráno. Jinak by se její zástupci do Poslanecké Sněmovny nedostali. Koaliční šachy ji vynesly do funkce předsedkyně. Neznamenaly však, že jí přidají schopnosti a mezinárodní rozhled. Proto se ani nemůžeme divit jejímu vyjadřování na Facebooku, neznalosti mezinárodní slušnosti ani neschopnosti pochopit, co vlastně takové předsedkyni Sněmovny patří do resortu. Tedy ani to, že tam zahraniční vztahy nepatří a doporučování jiným zemím, koho si mají vybrat do svého čela a koho nikoli, také ne.

Ale možná se mýlím. Paní Pekarová Adamová na rozdíl od řady současných ministrů umí totiž anglicky, a tudíž hlavní kvalifikaci má.

Václav ŠENKÝŘ, zastupitel města Děčína (KSČM)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.1, celkem 115 hlasů.

Václav ŠENKÝŘ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2022-01-18 01:46
Keltské hradiště...
mels21
2022-01-16 16:42
co oznamená závist
svaty_vaclav
2022-01-16 13:16
velkymaxmilian, ten tvůj trvalý jazykový pravopisný hnůj zde na iHalo
vždycky kvalitně pobaví. Jen tak dál!
fronda
2022-01-15 21:46
Za socialismu, troufnu si tvrdit, vrcholní politici ovládali nejméně
jeden světový jazyk. Mnozí z nich dva. Např. Miloš Jakeš.
fronda
2022-01-15 21:43
A toho jsme mohli být ušetřeni, kdyby jistý stranický lídr s pocitem
nenahraditelnosti včas odešel. Nebo byl odejit.
velkymaxmilian
2022-01-15 17:57
Svatý Venco než kopírovat K. H. B. přemýšlej o tom, že když soudruh
Šrnkýř tvrdí o neschopnosti Top 09 dostat se do parlamentu tak vlastně
hovoří o provaze v doměoběšence.
svaty_vaclav
2022-01-15 15:54
Již geniální Karel Havlíček Borovský hovořil o cizích jazycích ve
svém díle Obrazy z Rus: „.....velmi patrno, že ku př. moudrý a
chytrý člověk, naučiv se třem jazykům, za tři moudré a chytré
platí, naopak ale hlupák, rovněž mluvící třemi jazyky, nikoli třem
moudrým a chytrým, nýbrž jenom třem hlupákům se vyrovná. Pročež
tedy rozumnému jest prospěšno znáti více jazyků, nerozumnému však
pouze na škodu. Neboť se rozum a zkušenost, nerozum a zpozdilost
ukázati může nejvíc jen řečí, a proto také čím více kdo umí
jazykův, tím více k tomu příležitosti nabývá, z čeho již jasně
vidíme, že by nemoudrému, nebo jak se v bibli velmi dobře jmenuje,
muži bláznu, nejprospěšnější byla němota, a poněvadž jenom
řídkým vyvolencům takového štěstí přáno, tedy alespoň aby se
jediným jazykem spokojil......“
brekeke84
2022-01-15 11:00
Už jsem to pochopil, znalost angličtiny je pro ministra vlastně
špatně, protože pak může líp skákat podle not nějaké mocnosti. Tak
proto umí většina politiků jenom česky. Filutové.
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama