Reklama
--> 

Věda jako na dlani i v lednu

Je jedno, jaký máte koníček, ale v liberecké iQLANDII si přijde na své každý. Science centrum pod Ještědem nabízí vyřádění každému, kdo má rád vědu, výzkum, kdo má šikovné ruce, ale i tomu, kdo je, jak se tak krásně česky říká, »úplně levej«. Nikdo se nebude nudit.

Je tu leden a Země opět vyrazila na novou okružní cestu kolem Slunce. Tipněte si, kolik na své cestě urazí kilometrů! Že nevíte? Asi 940 milionů. Letí svižně a neplánuje zastavit, podobně jako program ve vědeckém a poznávacím centru iQLANDIA.

O příštích dvou víkendech se pokračuje v akci Zimní tvoření v iQLANDII, v rámci níž si návštěvníci v TULaborce ve druhém patře (od 14.00 do 14.45) vyrobí originální voňavé mýdlo, ozdobný kolíček či jednoduchou string art dekoraci se zimní tématikou.

Poslední víkend v lednu bude dětská laboratoř následovat odkaz Gregora Mendela. Tématem bude genetika. Během workshopu s názvem Máš to v genech prozkoumají zájemci své vlastní dědičné znaky nebo si vyzkouší izolaci DNA z ovoce. Místem bude opět TULaborka ve druhém patře v čase od 14 do 14.45 hod.

Dalším víkendovým tahákem je workshop s názvem Zimní mikroskopování v iQPARKU! Především dětští návštěvníci se vždy od dvou do tří hodin odpoledne seznámí s různými druhy mikroskopů a digitálních lup, s jejichž pomocí prozkoumají minerály a krystaly rozličných tvarů. Navíc si mohou pohrát s umělým sněhem nebo si vyrobit třpytivý krystal.

Lákadlem je rovněž akce Rok 2021 v astronomii a kosmonautice. Martin Gembec se v rámci cyklu Astronomické okénko ohlédne za tím, co bylo možné pozorovat na obloze a jaké byly nejdůležitější okamžiky kosmonautiky uplynulého roku. Pořadatelé vyzývají zájemce, aby se včas zaregistrovali a rezervovali si svá místa – akce proběhne 20. ledna od 18 hodin.

Zapomínat nesmíme ani to, že v iQFABLABU byl otevřen kroužek, jehož dlouhodobým cílem je získat schopnosti a dovednosti, které jsou zapotřebí k vytvoření mechatronického produktu. Mimo jiné se zabývat konstrukcí, elektronikou a programováním. Kroužek probíhá každé úterý od 16.30 do 18.00, přičemž doporučeným věkem je šestá až devátá třída základní školy. A cena? Ta činí 2500 Kč za pololetí.

(mac)

FOTO - iQLANDIA


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.3, celkem 8 hlasů.

(mac)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama