Dětský čin roku odstartoval svůj devátý ročník

V letošním roce bude projekt Dětský čin roku opět hledat hrdiny. Odstartoval totiž svůj devátý ročník. Smyslem projektu je ocenit dobré skutky dětí, které se snaží šířit dobro kolem nás. I pro tento rok získal Dětský čin rok záštitu ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Magistrátu hl. m. Prahy. Podporu mu rovněž vyjádřila řada známých českých osobností i partnerských společností.

Příběhy výherců z loňského roku opět ukázaly, že se děti snaží pomáhat všude, kde je třeba. Například Patryk Szymczak, vítěz kategorie Záchrana lidského života, pomohl své kamarádce, která se zranila na trampolíně. Radce Šrolové, která přihlásila svůj příběh do v kategorie Pomoc jiným dětem, se podařilo zachránit ztracenou holčičku a Šárka Panáčková projevila velkou obětavost při záchraně utrápeného štěněte a se svým příběhem vyhrála kategorii Pomoc přírodě.

„Každý rok se nestačíme divit, kam až sahá dětská obětavost a odvaha. Někdy si říkáme, že ani my dospělí bychom nebyli podobných hrdinských činů schopni. Velice si pomoci a ohleduplnosti dětí vážíme a pravidelně se jim snažíme vyjádřit náš obrovský dík prostřednictvím projektu Dětský čin roku. Je nádherné, když můžeme děti potěšit a vidět na jejich tváři úsměv,“ říká Ján Živný, předseda nadačního fondu Dětský čin roku, která projekt organizuje.

Děti mohou sepisovat své příběhy a zasílat je poštou nebo prostřednictvím internetových stránek www.detskycinroku.cz až do 30. září 2013. Poté Nadační fond ve spolupráci s odbornou porotou vyhodnotí pět nejlepších příběhů v každé ze sedmi kategorií: Záchrana lidského života, Pomoc v rodině, Pomoc jiným dětem, Pomoc ostatním lidem, Pomoc přírodě, Dobrý nápad a Pomoc na netu.

Navíc bude již tradičně udělena Zvláštní cena odborného týdeníku Učitelské noviny. V letošním roce odmění hlavní partner projektu, společnost Whirlpool, nově také učitele, který zašle nejvíce příběhů svých žáků, a to poukazem na vybrané spotřebiče Whirlpool v hodnotě do 20 000 Kč.

Vítězové jednotlivých kategorií, které určí online hlasování na webových stránkách www.detskycinroku.cz od 11. do 31. 10. 2013, dostanou od partnerů projektu řadu věcných cen. Dar 10 000 Kč na školní pomůcky získá škola, občanské sdružení či veřejně prospěšná společnost, která je uvedena v přihlášce příběhu. Ocenění budou slavnostně předána v prostorách Staroměstské radnice 28. listopadu 2013.

Po slavnostním vyhlášení čeká na děti atraktivní doprovodný program. V minulém roce měly možnost zalétat si se svými patrony v leteckém simulátoru iPILOT. Do letošního ročníku se zapojili také noví partneři. Například oblíbená škola vaření Chefparade věnuje výherci každé z kategorií voucher na oslavu narozenin do 10 dětí, včetně zajištění dopravy do Prahy. Děti si na oslavě sami připraví jednoduché menu s pomocí šéfkuchaře a následně si na něm společně pochutnají.

Do projektu Dětský čin roku se v roce 2012 zapojilo celkem 5529 dětí z celé České republiky. Příběh o svém dobrém skutku nebo činu stejně starého kamaráda poslalo 209 dětí a do následného hlasování o nejlepší příběhy v jednotlivých kategoriích se zapojilo 5320 dětí. Mezi nejúspěšnější regiony patřil Královehradecký, Jihomoravský, Středočeský a Moravskoslezský kraj.

(km)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 2 hlasy.

(km)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.