Dnes je nám prý »nejlépe«, ale zítřek možná nepřežijeme

»Stále platí, že posledních třiadvacet let je daleko nejšťastnější dobou v dějinách samostatného českého státu Čechů a Moravanů, a to včetně mytické doby Karla IV. Teď je Česká republika bezpečná a svobodná v maximální možné míře.« Pozoruhodný výrok, v intencích již lehce vousatého novoročního projevu Václava Klause, mohla pronést snad jen osoba významně potemnělé mysli, člověk, žijící mimo každodenní realitu, a tak zcela ignorující důsledky protilidové politiky koryfejů posledních let, případně ještě nějaký ten filuta z celé armády najatých »pravicových mediálních lokajů«.

Nechci však dělat autorovi uvedeného »životního moudra« ani již pouze negativní reklamu, a proto omezím na konstatování, že se rekrutuje opravdu z poslední zmíněné skupiny.

Co ale k tomu dodat? Člověk v nízkohodnotové české společnosti ani moc nemusí otevírat oči, aby tu »nejšťastnější dobu existence národa náhodou nepřehlédl a mohl si ji radostně prožít«. Připomene se mu okamžitě sama, na každém jeho kroku. Je zřejmé, že »štěstí« může být definováno velice rozličně, nejobecněji však bývá spojováno s naplněním základních životních potřeb. Kdo by nechtěl jíst, bydlet, disponovat kvalitním vzděláním, odpovídajícím zaměstnáním či zajistit svoji rodinu? Jenže tyto »nezbytné předpoklady štěstí« u nás stále rychleji mizí.

Země je zcela vypumpována efektivně propojenými jednotlivci pochybného ražení, přičemž její významné zdroje, s relevantními penězovody, jsou již dlouhodobě nasměrovány mimo území státu. Zejména z tohoto důvodu postihuje školství, vědu, zdravotnictví, zemědělství a prakticky všechny další strategické oblasti obrovská finanční nedostatečnost. Nejhůře jsme na tom v sociální sféře. Nezaměstnanost atakuje hranici tři čtvrtě milionu lidí.

Tento aspekt se již nedá jednoduše odbýt frází, že »lidem se prostě nechce dělat«, což je stejný argumentační nesmysl asi jako, že »tisícům českých bezdomovců se nechce bydlet«. Dlouhodobě exekutivním, tedy i zodpovědným politickým subjektům už nepomáhají ani stále nové metodiky výpočtu procent nezaměstnaných, které doposud uměly reálně kritickou situaci na trhu práce alespoň opticky vylepšit. Tristním dovětkem současnosti je nově i to, že ani značná část těch »šťastnějších« – zaměstnaných s příjmem při obživě svých rodin taktéž nevystačí.

Státní dluh již dosahuje výše 1,7 bilionu korun. Splácí jej však spíše »potřebné sociální skupiny«, které jsou do »Kalouskova systému« státních úspor vkomponovávány stále více.  Nejeden nečestný zbohatlík, v terminologii panujícího »spravedlivého« systému však »chudák podrobený rovnostářské socialistické závisti«, naopak i v průběhu hospodářské krize pokojně finančně bobtná. I zde se odráží ta aktuální »nejvyšší míra štěstí Made in Czech republic«.

A jak je to s tou »historicky nejvyšší mírou bezpečnosti«? Vzhledem k tomu, že naši vojáci jsou součástí invazních a okupačních vojsk bojujících pod vlajkou světového distributora »demokracie«, spíše bych řekl, že bezpečnostní výhled ČR se za poslední léta, naopak výrazně zhoršil. Domnívám se, že již brzy budeme konfrontováni s teroristickými ataky, kterých jsme mohli být, při troše zdravého rozumu, ušetřeni.

Jsem zvědavý, jak na odplatu za český podíl na »spojeneckých závazcích« potom zareagují pozůstalí po zbytečných civilních obětech a jaká konejšící rétorická cvičení si zvolí naši »jestřábi«. V USA se to však také museli ve jménu svého zbytnělého chtíče po cizích surovinách a bohatství naučit!

Jiří VALENTA, zastupitel Plzeňského kraje


Zajímají-li vás další články v našem deníku, přečtěte si vše buď v tištěné podobě Haló novin (k zakoupení na stáncích), nebo v elektronické podobě na internetových stránkách www.publero.com.


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.6, celkem 109 hlasů.

Jiří VALENTA

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


suda.jan
2013-05-16 01:58
To je všechno pravda, ale je třeba říci nejen PROČ, ale i jak to
změnit. To jsou nerozumné otázky. Koho a co si lidé zvolili ( nebo
nezvolili nevolili), to mají. Navíc jsou rozhádaní, nejednotní a Boha
nechtějí poslouchat a potom svévolně viní jeho.
jaroslav.hadas
2013-05-15 23:13
Ano dobře je jen těm co mají dobré příjmy, ale co je dobrý
příjem?A co ti ostatní neboli většina národa,ta se hrozí každého
nového zákona protože většinou z něj kouká zdražení a protože se
nezvyšují mzdy tak další snížení životní úrovně.A páni Kalousek
a Nečas s jich divadelním spolkem který si říká "česká
vláda"hrají kus zvaný reformy mezi lidmi:deformy,hrají podle
scénaře napsaného a režírovanéhov Bruselu berlíně EU aUSA apány
zMMF.Takže těžko může být líp.
felgro
2013-05-15 21:02
Dnes už i CT 1 zveřejnila rozhovor ve kterém ekonom přiznává že jsme
ekonomicky nejhůř po roce 1989 tak si může vláda může povídat co
chce. Otázka je jak se ji alespoň na čas zbavit aby jsme se z toho
marasmu trochu vyhrabali.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.