Ministr financí Miroslav Kalousek v pozici sice u lidí často vídané, nikoli ale očekávané v parlamentu (Foto - Karel Růžička)

Kalousek vystřízlivěl a vyjasňoval

Ministerstvo financí opravilo své tvrzení, že zaplaveným podnikatelům odpustí zálohy na daň z příjmu. Odpustí jim prý celou daň. Zmatek nejspíš způsobila opilost ministra financí.

Opravu zveřejnil včera sám ministr Miroslav Kalousek (TOP 09). Na detailech nyní pracuje jeho ministerstvo, které podrobnosti hodlá zveřejnit v úterý na tiskové konferenci.

»Všem těm, kteří byli postiženi povodněmi, nějakým způsobem odpustím nejenom příslušenství, ale odpustím i daň,« řekl ministr financí, jakoby rozdával ze svého. Daň prý odpustí do výše škod.

Úřad vlády přitom nejdříve oznámil jen to, že je odložena povinnost zaplatit do 15. června letošního roku doplatky na daň z příjmu za rok 2012 a zrušena povinnost platit zálohy na daň z příjmu na rok 2013 bez rizika sankcí a penále. Podle Kalouska ale úřad vlády informoval veřejnost zmateně. Pokud je odpuštěna daň jako taková, je podle něj irelevantní diskuse o odpouštění plateb záloh a případného penále. »Úřad vlády to zveřejnil jistě v dobré vůli, ale nepřesně,« vysvětlil ministr.

Zmatek nejspíše vznikl kvůli tomu, že Kalousek byl ve čtvrtek, kdy se o věci začalo informovat, v podroušeném stavu, jak dokázaly záznamy TV Nova a Českého rozhlasu, které nyní kolují po internetu a baví tisíce lidí. Kalousek opilost včera přiznal, údajně si dal »dvě sklenky« po náročném dni a naprostá ožralost, při níž nedokázal dokončit větu, prý byla způsobena tím, že »není zvyklý pít« (ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.5, celkem 79 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


jaroslav.hadas
2013-06-11 09:50
Kalousek je opitý mocí protože všechno včetně vlády skáče jak on
píská a vystřízlívý snad až po volbách vzpamatujíli se voliči
jinak jak jsem ateista říkám bůh s námi.
pleningeri
2013-06-08 10:44
Kalousek, že není "zvyklý pít"? Vždyť si z jeho
"abstinence" dělal šoufky i uvězněný David Rath v
Poslanecké Sněmovně! Léta to známe - co Kalouskovo slovo vždy jen
"pravda" jest.
jirijglnovak
2013-06-08 08:24
Jestliže p. Kalouskavi stačí už "jen" 2 sklenky (či 2
panáky, jak píší jiná periodika), znamená to pouze jediné: Dostal se
do poslední fáze alkoholismu, kdy k dosažení nekoordinovanosti řeči a
pohypu stačí čím dál menší dávky pití. Tento stav je už,
bohužel, neléčitelný. P. Kalousek jakožto zkušený alkoholik by toto
měl vědět.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.