Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 

Převleky - »mladofroňtáka« - Karla Pacnera

Neuvěřitelným vývojem prošel a prochází novinář i spisovatel literatury faktu, Karel Pacner! Na něho ve své době žárlili jiní, odborně rovněž zdatní kolegové. Pacner rozvinul své schopnosti na neobyčejně atraktivním tématu - na kosmonautice a astronautice. Zasloužil se o osvětu na obou stranách rozděleného světa - SSSR i USA.

Ač v roce 1970 vyškrtnutý z KSČ, zůstal kmenovým členem redakce deníku Mladé fronty, kde se těšil mimořádné úctě a za to i mimořádným výhodám. V nakladatelství Mladé fronty vydával ročně i několik knižních titulů a sklízel za ně dekorace. Například za knihu o prvním československém a zahraničním kosmonautu Vladimíru Remkovi získal Výroční cenu MF.

Za svou úctyhodnou práci obdržel dlouhodobé výsady, jež mi moje vlastenectví a čest nedovolují až do konce života vyzrazovat. Po 17. listopadu 1989 patřil v mateřské redakci, s přepsaným životopisem, k nejčelnějším představitelům »sametového« převratu. Razil zásadu, že »české noviny patří těm, kdo v nich pracují«. Do služby si povolal sobě rovného Karla Hvížďalu a první Deník mladých - Mladou frontu, zrozenou 9. 5. 1945, prodal zakrátko, i s jinými, za kopečky.

Vytvořili největší německý deník, Mladou frontu DNES, vycházející dodneška v českém jazyce. Od tohoto okamžiku změnil Karel Pacner zásadně svou myšlenkovou i profesní orientaci. Začal se věnovat ostré kritice »rudé špionáže«. Využil poznání i pracovitosti ze své předchozí služby socialistické vlasti.

Dnes má tedy oprávněně i vysokou kvalifikaci (a není ani zdaleka sám, ani jediný) k napsání nového výchozího článku v Reflexu (19/9.5.2013), varujícího nyní již podruhé (poprvé Reflex 39/2009) naši veřejnost a zvláště atlantické a sousední spojence o tom, že nově zvolený prezident Miloš Zeman a spol. je a jsou tím největším bezpečnostním rizikem.

Zdeněk HRABICA


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.3, celkem 77 hlasů.

Zdeněk HRABICA

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama