Policejní zásah v kanceláři MSB Legal

Protikorupční policie včera zasáhla v advokátní kanceláři MSB Legal, která dlouhodobě zastupuje lobbistu Ivo Rittiga, jehož jméno je skloňováno v souvislosti s kauzou podplácení a nelegálních odposlechů na úřadu vlády.

Mluvčí protikorupčního útvaru Jaroslav Ibehej zatím potvrdil pouze to, že policie provádí »určité úkony v určité trestní věci«, konkrétnější být nechtěl. Zásah by se ale prý mohl týkat pronájmu nemocničních skladů, který loni kritizoval Nadační fond proti korupci. Podle fondu ztratila nemocnice okolo 100 mil. Kč ročně kvůli tomu, že své sklady zdravotnického materiálu pronajala soukromé společnosti Alseda, s. r. o., která je spojená s právníky kolem advokátní kanceláře MSB Legal (dříve Šachta & Partners).

Podle fondu pronajala nemocnice od července 2009 sklady firmě Alseda za 140 000 Kč měsíčně. Firma za uskladnění materiálu ve skladech inkasovala od dodavatelů asi padesátinásobně víc, než sama za pronájem platila. Mezi dodavateli, kteří firmě posílali peníze, pak byla také mj. společnost Holte Medical, a. s., která sama sklady původně provozovala, protože je dceřinou firmou Nemocnice Na Homolce.

Nadační fond také uvedl, že dokáže doložit organizačně složitý zisk dvou nemovitostí celkem za asi 11 mil. korun do majetku otce někdejšího ředitele nemocnice Dbalého. Nabytí podle fondu realizovali právníci okolo kanceláře Šachta & Partners a na nákupu jedné z nemovitostí se prý podílela i sama společnost Alseda.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.9, celkem 19 hlasů.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.