Jana Nagyová ještě coby všemocná vrchní ředitelka Nečasova kabinetu. ILUSTRAČNÍ FOTO - archiv

Nagyová se v pondělí podívá do Prahy, kvůli zveřejnění svých odměn

Při pondělním hlavním líčení v kauze zveřejnění odměn někdejší šéfky kabinetu Petra Nečase (ODS) Jany Nagyové soud osobně vyslechne Nagyovou. Uvedl  Nadační fond proti korupci. Eskorta ženu přiveze z vazební věznice v Ostravě, kde je v souvislosti s údajným sledováním Nečasovy manželky a údajným podplacením trojice exposlanců ODS. Obžaloba viní ze zveřejnění odměn člena správní rady protikorupčního fondu Karla Randáka, ten vinu odmítá.

Podle Randákova advokáta Petra Kočího se státní zastupitelství bude výslechem Nagyové nejspíš snažit prokázat, že zveřejněním informací o jejích statisícových odměnách jí byla způsobena vážná újma. »Pokud paní Nagyová nevyužije svého zákonného práva nevypovídat z důvodu, že by si výpovědí způsobila nebezpečí trestního stíhání, může být její výslech poměrně podrobný,« naznačil Randák. Už po předchozím hlavním líčení u Obvodního soudu pro Prahu 1 uvedl, že na výslechu Nagyové trvat nebude, avšak že ji podrobí řadě otázek, pokud soud její výslech nařídí.

Dalším svědkem by mohl být i expremiér Petr Nečas, ani na jeho výslechu však Randák netrval.

Obžaloba tvrdí, že Lenka Pikorová, která pracovala na úřadu vlády jako asistentka Nagyové a mimo jiné přebírala její výplatní pásky, dala v roce 2011 dvě z těchto pásek Randákovi za účelem jejich zveřejnění v médiích. Pásky za leden a březen 2011 obsahovaly nejen údaje o platu a výši odměn, ale také jméno a příjmení Nagyové či údaj o její zdravotní pojišťovně. Randák prý dokumenty předal internetovému deníku Insider, který je loni v lednu zveřejnil.

Podle zveřejněných informací brala Nagyová jako vrchní ředitelka sekce kabinetu předsedy vlády základní plat kolem 30.000 korun, mzda se jí ale díky odměnám několikanásobně zvýšila. Například jeden měsíc měla prý na výplatní pásce celkem 273.000 korun hrubého, tedy zhruba 190.000 korun čistého.

(km, čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 23 hlasů.

(km, čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


marta.ul
2013-07-16 22:14
a rozhodně jsem si kabelku za 30 tis koupit nemolhla
marta.ul
2013-07-16 22:13
paní nagyová-chudinka dělala jako soumar.mě stát připravil o
nejméně měsíčně 3,5 tis měsíčně za dva roky (to dá pěknou sumu)
a nikdo mi neřekl no jo děláš holka děláš. strhli a bylo. a postavit
se znamenalo vyhazov. a jelikož jsem moc potřebovala být zaměstnaná
tak jsem musela držet ústa tak, jako mnoho jiných.je to
sprosté!!!!!!!!!!!!
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.