aneb Kalouskův slovník páté cenové skupiny

Antiprezidentští sršni

Na nepříliš povedený bonmot prezidenta Miloše Zemana, že pojem ústavní zvyklosti je idiotský (Právo 11. července), se daly očekávat reakce plné emocí. To, co ovšem předvádějí antiprezidentští sršni kolem TOP-bratra Miroslava Kalouska, respektive právě odejitý financministr sám, je rovno slovníku štamgastů páté cenové skupiny; pokud by taková vůbec existovala.

Od Kalouska (už vyspalého a snad i střízlivého) lze slyšet nactiutrhačná stanoviska, kdy v tupé nenávisti přirovná českého prezidenta tu k Putinovi, nyní zase ke Gottwaldovi a jeho údajnému ústavnímu puči. A aby toho nebylo málo, mihne se tam v souvislosti s ČSSD i jméno jistého Adolfka. (Hle, jak eufemisticky dovede Kalousek nazvat jednu z nejhorších postav lidských dějin!)

K únoru 1948 se sluší dodat, že byl důsledkem špatného kalkulu a totálního selhání špiček politiků vymezených proti KSČ. Že nemohlo jít a nešlo o puč jako takový, to přiznal i zarytý antikomunista Pavel Tigrid, rozený Schönfeld. Možná i proto náš velmistr manipulací použil sousloví ústavní puč. Můžeme jen tušit, s jakými dalšími pokleslostmi se pan Kalousek ještě vytasí.

Ale k jeho slovníku. Na přelomu května a června 2010 při jednom televizním vysílání podstrčil tehdy novopečený předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg předsedovi KSČM Vojtěchu Filipovi lísteček s tímto textem: »Vlastenecky uvědomělí důchodce umírá včas!« Čert vem gramatiku, a za napsaná slova raději i autora.

Krátce na to však ještě zaperlil místopředseda novostrany, odvozující svůj název od tradice, odpovědnosti a prosperity, Miroslav Kalousek, když se nechal slyšet, že »budoucí důchodci si budou moci zvolit buď poker o termín svého úmrtí, nebo si zvolit rentu na dobu neurčitou«. Říct to tehdy někde mezi dělným lidem, tak má papulu oteklou možná dones a dlouho by ztěžka dosedával. Tolik lidského pohrdání v jedné osobě aby pánbíček pohledal.

K pokleslostem pana Kalouska rozhodně patří i jeho incident z března 2011, kdy se zvedla vlna odporu proti jím navrhovaným 20 procentům daně z přidané hodnoty, včetně tiskovin a knih. O poradě vybraných šéfredaktorů na toto téma Kalousek tvrdil, že má odposlech - tedy metodu, kterou byla (možná dosud je) prolezlá celá koalice. Když se provalilo, že štěnice na jednání nebyly, Kalousek s tehdy vypasenou tváří mnicha suše děl, že on jen mystifikoval. A dělá to dodnes!

Josef TILL


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 123 hlasů.

Josef TILL

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


joska.korinek
2013-07-16 11:19
Pan Kalousek žije v přesvědčení, že je nejchytřejší a
nejvtipnější ve vesmíru. V tomto punktu trumfne i Václava II.
Polistopadového. A to už něco znamená. Víte co, že ano.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.