Pan prezident zatím dodržel všechny předvolební sliby

Současného pana prezidenta Miloše Zemana považuji především za člověka, na kterého můžeme být právem hrdí, protože tvrdě hájí zájmy naší země i běžných občanů.

Za klíčové považuji jeho odmítavý a tvrdý postoj vůči požadavkům sudetských Němců, kterým chtěl jeho protikandidát z 2. kola voleb dokonce možná někdy v budoucnu vracet majetek, alespoň to tak bylo panem Schwarzenbergem naznačeno, a náš pan (naštěstí již bývalý) premiér Petr Nečas se v Bavorsku dokonce omlouval Němcům za příkoří, která jsme podle něj způsobili Němcům při oprávněném odsunu my.

Oba postoje považuji za ostudné. Pana Miloše Zemana považuji za jediného polistopadového prezidenta, který je prezidentem a zástupcem lidu.

Václav Havel jím nikdy, ačkoliv je tak médii prezentován, nebyl, ten nehájil zájmy ČR ani jejích obyvatel, ale především zájmy své a zájmy zahraničního kapitálu. A jeho nástupce, který své působení »bravurně« zakončil amnestií, kdy pustil na svobodu většinu velikých tunelářů, nebyl prezidentem lidu už vůbec!

Za prezidenta, který se chce prezentovat jako prezident lidu, by především měly mluvit jeho činy ve prospěch veřejného zájmu. A zde bych mohl jmenovat jeho závazek přispívat měsíčně 60 000 Kč na snížení státního dluhu a samozřejmě jeho kladný postoj vůči přijetí zákona o prokázání původu majetku a možnost jeho zabavení, pokud jeho původ nebude věrohodně doložen. O tomto zákonu, který je klíčový v rámci boje proti korupci, nechtěla tzv. protikorupční vláda Petra Nečase ani slyšet.

K tomu to nejlepší - Zemanova snaha zabránit navrácení protilidové pravicové vlády, sice bez Petra Nečase, ale jinak se stejnými protilidovými úmysly, které měla po celou dobu svého tříletého vládnutí... Zemanův plán vlády Jiřího Rusnoka jako velice rozumné dílem levicové vlády, která měla být řešením do předčasných nebo řádných voleb bohužel asi nevyjde, tak je alespoň rozumná snaha pana prezidenta zabránit opětovnému vládnutí zločinecké vlády požadavkem na 101 úředně ověřených podpisů. V současné situaci stejně nic jiného pan prezident proti návratu bývalé koalice učinit nemůže.

Pan prezident Zeman není nejideálnější levicový prezident, ale přesto je třeba si uvědomit, že ve dnech 25. - 26. ledna občané svým hlasováním zabránili nástupu velikého pravicového zla k absolutní moci. Bylo to veliké vítězství, jehož význam je třeba docenit.

David ŠENKYŘÍK,

člen OV KSČM Liberec 


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 117 hlasů.

David ŠENKYŘÍK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


suda.jan
2013-08-02 00:36
Ústava ČR je porušena i opuštěním politické strany za kterou a její
program byl poslanec zvolen a to následným nezákoným jednáním. Tím
ztratil původní volitelnost a také i mandát. Postavení
politických stran v poslanecké sněmovně je podle Ústavy
nezastupitelné, mandát je politický a stranický a nelze jej zaměnit za
osobní za sebe. To je to materielní ohnisko Ústavy ČR. Takže
politická "pravice" nemá v poslanecké sněmovně většinu 101
mandátů. Ten kdo toto popírá, tak se dopouští vlastizrady dle § 309
tr. zákona v souvztažnosti s trestnými činy zneužití pravomoci
veřejného činitele.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.