Reklama

mateřský šleh romana janoucha

Ne dosti toho, že rodiny z příhraničních západočeských oblastí jezdí nakupovat do Německa, kde pořídí, co potřebují, levněji a zdravěji, možná budou zakrátko umisťovat do německých školek i své nejmenší ratolesti...

Počínaje dneškem totiž mohou výrazně rozšířené školkové kapacity v SRN nabírat děti už od jednoho roku věku - aby se umožnilo rodičům vrátit se co nejdříve do práce. A zejména země bývalé NDR jsou v tomto ohledu připraveny perfektně. Zřejmě jim ve školkách zbudou i volná místa. Odtud jistě nebude daleko k tomu jednat i o nabírání přespolních dětí s cizí státní příslušností. Jak známo, u nás by tím leckomu Němci vytrhli trn z paty.

Kapacity českých školek jsou totiž hrubě nedostačující a umístit dítě do státní školky tzv. za lidovku se leckde stává utopií z řádu sci-fi. Mj. proto, že šance umístit své dítě (za každou cenu) se samozřejmě stala předmětem nechutných spekulací nejedné vykutálené české rodičovské hlavy... Tím spíš, že na drahé soukromé školky (potažmo jesle) většina rodin u nás samozřejmě nemá! Co s tím, milá Strakova akademie?!

Roman JANOUCH


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.3, celkem 38 hlasů.

Roman JANOUCH

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.