Reklama

šleh romana janoucha

O tom, že kdysi prestižní a uznávaná mezinárodní arabská televize Al-Džazíra už není, co bývala - že zkrátka už není svobodná a skutečně nezávislá, se ví již několik let. Zejména křiklavé je její tendenční zpravodajství z občanské války v Sýrii. Kanál vlastněný katarskými oligarchy už to s manipulací ohledně Damašku ale přehnal natolik, že se proti tomu vzbouřila redakce Al-Džazíry v Bejrútu.

Její hlavní vedoucí Ghassan Ben Jeddo kvůli tomu nečekaně rezignoval. A s ním odcházejí i další novináři naštvaní ze způsobů, jakými se na přání nadnárodních monopolů a vojenských koncernů překrucují fakta ze Sýrie, z Libye a z Jemenu. Katar totiž společně s USA financuje protiasadovské teroristy v Sýrii a nyní, podle serveru AC24.cz, zřejmě i jejich »bratry v boji« v Iráku (viz varování irácké vlády jistým cizím mocnostem). Co dodat? Jen houšť takových Ghassanů a... smekáme! 


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.4, celkem 54 hlasů.

Roman JANOUCH

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.