Reklama

Verner na konci kariéry mění trenéra

Krasobruslař Tomáš Verner před svou poslední sezonou mění trenéra i místo přípravy. Mistr Evropy z roku 2008 se po třech letech vrací z Kanady do německého Oberstdorfu a opět se bude připravovat pod vedením Michaela Hutha.

Po olympijských hrách ve Vancouveru se Verner přesunul do Toronta, kde ho vedl Robert Emerson, ale po nevydařené uplynulé sezoně se sedmadvacetiletý krasobruslař rozhodl pro návrat do Evropy.

»Nejedná se o momentální pohnutí mysli, ale spíše o dlouhou úvahu nad mou poslední sezonou,« uvedl Tomáš Verner. Po nezdaru na mistrovství světa, kde 21. místem zaznamenal nejhorší výsledek v kariéře, uvažoval, že skončí. Nakonec se ale rozhodl pokračovat až do Soči. »Když jsem se tak rozhodl, věděl jsem, že potřebuji nový impulz,« konstatoval rodák z Písku.

V létě proto již v Oberstdorfu měsíc trénoval pod Huthovým vedením a v průběhu přípravy se rozhodl udělat trvalou změnu. »Původně jsem chtěl jen nabrat nový vítr do plachet, ale už v průběhu prvních dvou týdnů mi došlo, že krátkodobý pobyt v Oberstdorfu mi nebude stačit,« uvedl Verner. Nejprve se domluvil s Huthem, jenž ho dovedl k největším úspěchům v kariéře, že s ním bude opět spolupracovat.

»To byla hlavní otázka. Když Michael souhlasil, mohl jsem odstartovat lavinu událostí,« řekl Verner, jenž se z Toronta do Evropy definitivně vrátil koncem minulého týdne a včera už začal v Oberstdorfu opět oficiálně trénovat. V jeho tréninkové skupině budě opět například i italská krasobruslařka Carolina Kostnerová.¨

Verner původně plánoval, že letos začne v Kanadě studovat vysokou školu. Místo toho bude studovat v Praze, neboť dostal olympijské stipendium na Vysoké škole ekonomie a managementu (VŠEM). »I tady jsem přehodnotil plány a nejdříve vystuduji doma,« uvedl Verner, který již vystudoval Fakultu tělesné výchovy a sportu. Na VŠEM bude studovat MBA program.

Pokud se chcete dozvědět, na jaký seriál závodů nedostal Verner pozvánku, čtěte úterní tištěné Haló noviny.

(toj, čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.5, celkem 12 hlasů.

(toj, čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.