modrý šleh jana pikouse

Slibovali prosperitu a nízké daně, přinesli propad ekonomiky a zvýšení životních nákladů. Ohánějí se demokracií, ale ve svých řadách jí zjevně nedávají dostatečný prostor. Takový je obraz ODS - tedy občas demokratické strany, který je stále častěji potvrzován.

Trest přímo odstrašující zvolilo vedení strany pro poslance Jana Floriána a Tomáše Úlehlu, kteří nehlasovali proti vládě premiéra Jiřího Rusnoka. Jejich vyloučení ze strany oznámil po jednání výkonné rady místopředseda Jiří Pospíšil a označil jednání obou poslanců za neomluvitelné selhání. Stejného trestu se dočkal i lobbista Tomáš Hrdlička, který prý stojí za změnou názoru rebelujících poslanců. Hrdlička podle úřadujícího předsedy strany svými vyjádřeními poškodil dobré jméno ODS, když v rozhovoru pro server Parlamentní listy nešetřil kritikou na adresu svých stranických kolegů. Zde je na místě podotknout, že podle průzkumů jednotnost ruku v ruce s dobrým jménem opustila ODS ještě dávno před hlasováním o důvěře Rusnokově vládě.

Občanští demokraté cítí svůj úpadek a jako raněné zvíře kopou kolem sebe ze všech sil. Stmelit rozdrobenou voličskou základnu mají výroky šířící bázeň a nenávist. Před blížícími se volbami je třeba udeřit na protikomunistickou notu. Když se stále nedaří ušít kauzu na míru KSČM, opráší se alespoň osvědčený podzimní recept. V nedávném pořadu České televize OVM tak předsedkyně sněmovny přirovnala hlasování o rozpuštění sněmovny k situaci kolem vpádu vojsk Varšavské smlouvy z 21. srpna 1968. Výroky, chování členů a personální čistky v ODS jsou ostatně i důvodem, pro který se zakladatel a bývalý dlouholetý člen ODS, exprezident Václav Klaus, odmítá ke straně znovu připojit a pomoci ji vyvést z krize.

Osobně se velmi těším, že se pobavím nad novými volebními sliby ODS. Jakými pohádkami budou vymalovány billboardy kolem našich rozpadlých cest?

Jan PIKOUS


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.1, celkem 72 hlasů.

Jan PIKOUS

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


vlha-havl
2013-08-16 09:14
S fialovou Milkou na paveze to ta banda zlodějů určitě vyhraje.
fs52
2013-08-15 15:25
Mám pro jejich volební tým návrh mobilizačního předvolebního hesla
: ULEŤME, AŤ SE UVIDÍ !!!
radek.militky
2013-08-15 12:47
Můžou si do voleb zvolit nový emblém.Modrý banán omotaný modrym
toaletním papírem.Nazdar
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.