Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 
Informaci nám exkluzivně poskytl prezident Miloš Zeman

Haló noviny vědí jako první: Volby budou 25. a 26. října!

Haló noviny, jako první médium v zemi, znají termín předčasných voleb. V exkluzivním rozhovoru pro náš list tento termín určil prezident Miloš Zeman. V případě, že se v úterý sněmovna rozpustí, Zeman dle svých slov volby vyhlásí na pátek 25. října a sobotu 26. října.

»Haló noviny budou první, které se to ode mne dozvědí: v případě, že v úterý 20. srpna sněmovna přijme usnesení o svém rozpuštění, vyhlásím předčasné volby na 25. a 26. října. Tuto zprávu oficiálně řeknu až tehdy, jestliže se Poslanecká sněmovna rozpustí, ale vzhledem k sympatiím k Haló novinám a vzhledem k rozumnému postoji komunistického klubu při hlasování o Rusnokově vládě, jste první, komu to říkám,« prozradil nečekaně našemu listu prezident republiky Miloš Zeman při včerejším exkluzivním interview, jehož plné znění si můžete přečíst na straně 3. Ukázky z průběhu rozhovoru můžete rovněž zhlédnout na webu www.halonoviny.cz.

Zeman svou volbou termínu dokázal, že nemíní s vyhlášením nových voleb otálet. »Nevidím důvod, proč nechat sněmovnu měsíc bez práce,« řekl Zeman Haló novinám.

Prezident přitom jednoznačně odmítl argumenty Miroslavy Němcové (ODS), že rozpustí-li se sněmovna před schválením zákonů v Senátu, tyto zákony padnou pod stůl. »Zákony spadnou pod stůl, pokud je Senát neschválí. Pokud je Senát schválí, pod stůl nespadnou, ať se sněmovna rozpustí kdykoli,« je si jistý Zeman. Dodal přitom, že je zde dohoda předsedy Senátu a předsedy vlády, která dává velkou naději, že Senát se k posledním sněmovním návrhům zákonů postaví vstřícně. »Sám jsem se k této dohodě připojil slibem, že zákony schválené Senátem nebudu v žádném případě vetovat,« upřesnil prezident.

O motivech Němcové má přitom prezident pochybnosti. Její návrh, aby sněmovnu rozpustil až k 15. září, Zeman nijak nešetřil. »Za požadavkem Miroslavy Němcové nevidím nic jiného než touhu některých poslanců zachovat si svoje platy, svoje kanceláře, své asistenty, mít možnost dále splácet hypotéky a v neposlední řadě nebýt předčasně zbaven imunity,« prohlásil sžíravě Zeman.

Koho po volbách pověří sestavením vlády, si přečtěte v rozhovoru na straně 3.

(pk, ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.8, celkem 189 hlasů.

(pk, ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama