I s čerty bývají žerty

Letošním prázdninám pomalu zvoní hrana. Dětem z letního tábora na horské chatě Kamzík na Šumavském Špičáku ovšem ani blížící se školní rok nezabránil užít si předposlední týden volna na plno. V pátek 16. srpna se vydaly »Po stopách čertí babičky«, jak zněl podtitul letošního tábora, který každoročně organizuje Plzeňský krajský výbor KSČM.

Právě nejrůznější strašidýlka s odérem síry děti po celý týden provázela. Program tábora připravila i letos hlavní vedoucí Ladislava Kopalová. Podle svých slov při vymýšlení her dávala důraz na to, aby se při nich děti naučily spolupracovat jako jeden tým.

Jednou z takových kolektivních her bylo například získávání živé vody z Čertova jezera jako obrana proti zlým strašidlům. Cílem hry bylo nejen nanosit společnými silami kalíšek plný vody, ale také se spravedlivě vystřídat v nošení a co nejméně cestou zpátky na chatu vybryndat. Během strašidelných úkolů si děti neprocvičovaly jen rychlost a šikovnost, ale musely občas také potrápit hlavu. Takovou výzvou bylo třeba rozšifrování vzkazu čertí babičky, zapsaného pekelnou abecedou.

Stopování čertů není lehký úkol ani pro partu odhodlaných dětí, proto se o řádnou stravu a vůbec o táborové zázemí vzorně starali provozovatelé chaty Kamzík Jaroslav Kresa a Václav Fryč. Letošního tábora se účastnilo také 10 dětí z dětského domova ve Staňkově. Mezi své kamarády z úplných rodin zapadly tak dokonale, že na první pohled nikdo nerozeznal, kdo je kdo - přesně v duchu celého tábora byli všichni jedna parta!

Uplynulý víkend se stal letošní čertovský tábor minulostí a zanedlouho potká stejný osud i letní prázdniny. Vyžití pro děti ale připravují plzeňští komunisté i na září. Už první zářijovou sobotu se na hradu Radyně uskuteční tradiční První zvonění, aneb Hledání Radoušova pokladu. Sraz je naplánován v 10 hodin na bývalé konečné trolejbusu č. 13 »Černice«. Kromě pokladu čeká na děti i dospělé také projížďka zahradní železnicí v táborové základně Pionýra ve Starém Plzenci.

Jan BENEŠ

FOTO - autor


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.8, celkem 5 hlasů.

Jan BENEŠ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


suda.jan
2013-08-31 22:55
Naopak: S čerty nejsou žádné žerty! Něco takového může vymyslet
neznalec - hlupák. Nejen že existuje Bůh nyní Pán Ježíš Kristus a
jeho i naši nepřátelé, padlé nyní negativní duchovní bytosti v
celé pekelné hierarchii, kteří tyto lidi ovládají, manipulují,
zbídačují, vysávají, zneschopňujíškodí různými způsoby
škodlivými látkami, viry, ovládají nejen ekonomiku a finančnictví,
ale i počasí, způsobují sucha, požáry, deště, záplavy,
zemětřesení, tajfuny a podobně, jsou nebezpeční sobci, rozpoutávají
války, ničení, trápení a zabíjejí, způsobují stále horší
situaci, totální zhoršující se krizi, neštěstí, až zoufalství
vedoucí k vraždám i sebevraždám. Lžou a klamou, odvádí, oddělují
od Boha zdroje života a všeho láskyplného, moudrého, dobrého,
pravdivého a spravedlivého. Lidé svojí nevěrou škodí sobě i
ostatním, odmítají tak Boží pomoc a spásu Pána Ježíše Krista.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.