Nynější trestní oznámení na Madeleine Albrightovou se týká jejího slovního útoku, cestu k vyvození zodpovědnosti za politické skutky chtějí její kritici také prozkumat (Foto - Karel Růžička)

Trestní oznámení na Madeleine Albrightovou

Trestní oznámení na někdejší ministryni zahraničí USA Madeleine Albrightovou pro podezření z hanobení národa podalo včera v Praze sdružení Přátelé Srbů na Kosovu a několik jednotlivců.

Důvodem je její výrok »Disgusting Serbs« (»Nechutní Srbové« - pozn. red.) na adresu členů sdružení Přátelé Srbů na Kosovu a dalších osob, kteří 23. října přišli na autogramiádu její knihy »Pražská zima« v pražském knihkupectví Neoluxor, předali jí DVD s filmovým dokumentem »Uloupené Kosovo« a požádali ji o podpis pod plakáty s fotografiemi mrtvých a zraněných občanů bývalé Jugoslávie, zničených a hořících budov, hrobů a masových hrobů z balkánských válek 90. let a o působení telekomunikační firmy IPCO, jíž byla spoluzakladatelkou, v Kosovu.

Na tiskové konferenci oznamovatelé upozornili, že výrok nebyl vyřčen v rozčilení, neboť Albrightová nedlouho po události sama přiznala, že naposledy byla rozčilena ještě před návštěvou Prahy. Připomněli její podíl na zadržování dokumentů z balkánských válek v OSN, jímž poškozovala obraz Srbska, její podporu kosovské organizaci UCK, které jsou připisovány teroristické činy a obchodování s lidskými orgány, na podpoře vytváření kosovského státu ovládaného narkomafií, na půl milionu obětí ekonomických sankcí vůči Iráku, na násilí ve Východním Timoru atd.

 

Více zítra v tištěné podobě Haló novin (k zakoupení na stáncích), nebo v elektronické podobě na internetových stránkách www.publero.com.


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 70 hlasů.

(kru)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


tonytonda1
2012-11-13 17:40
Krvavá Madla nemá Srby ráda už z rodinných důvodů. Jak přiznala ve
vlastní životopisné knize, rodina při odchodu z československýho
velvyslanectví v Jugoslávii do USA vykradla vybavení velvyslanectví a
"zapomněla" ty bedny čs. státního majetku s obrazy a
dalšími cennostmi vrátit. No a kde se zločin spáchal, tam pachatel a
jeho nesoudní potomci mohou nechat později i krvavou stopu jako to
udělala krvavá Madla provokací Amíckého útoku na Jugoslávii a
bombardováním Bělehradu. Nejdřív házel bomby na Bělehrad Hitler a
pak USA s požehnáním Havla a podporou krvavé Madly.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.