šleh romana janoucha

Když mně zástupce šéfredaktora Ivan Cinka (i na základě tipu našeho ekonomického spolupracovníka Jaromíra Sedláka) doporučil nový americký snímek Elysium, zbystřil jsem. Vždyť to bude akční drama, tak co by na tom mohlo být tak zajímavého pro český levicový deník?

Přečetl jsem si tedy anonce, distribuční list i první ohlasy (zašel jsem se podívat tři dny po premiéře) a pochopil. Neill Blomkamp připravil sociální drama o dvou světech - zbohatlících lebedících si na luxusní kosmické stanici Elysium a zbytku populace živořícím na zničené přelidněné Zemi. To vše odehrávající se v roce 2159. A protože hlavní roli vedle Jodie Fosterové ztvárnil můj nejoblíbenější herec Matt Damon, představitel spravedlivých a inteligentních bojovníků s kapitalismem a povrchností, nebylo co řešit.

A hodnocení? Zklamán jsem určitě neodcházel - už proto, že spravedlnost zvítězila... - ale Hollywood už přece jen vyprodukoval daleko větší sociálně kritické »perly«!


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3, celkem 64 hlasů.

Roman JANOUCH

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.