»Levicové« ANO? Ne!

Když minulý týden na naší stránce kolega David Šenkyřík ve svém komentáři proti nebezpečným politickým rychlokvaškám udělal z Babišova ANO div ne levicovou stranu s levicovým programem, kroutil jsem hlavou a tyto pasáže mu při editaci krátil. Dnes už vím, že měl skoro pravdu!

Dostal se mi totiž do rukou leták politického hnutí ANO pod názvem Ano, s námi bude líp. Rozdával ho před vchodem do metra mladík z najaté agentury, tak jsem mu chtěl udělat radost, aby si svou brigádnickou odměnu zasloužil a mohl zase brzo za dalšími povinnostmi/radostmi. A vůbec nelituji. Lepšího varování před populisty roku se mi totiž skutečně dostat nemohlo!

Babišovy nové »VV, Věci Výdělečné« jsou ve svém programu skutečně místy ještě levicovější než před 3,5 lety missky pod Bártovým a Johnovým vedením. Při pohledu na chytlavá hesla z billboardů ANO, které nejen Prahu lemují už dobře dva měsíce (i proto v prvním průzkumu CVVM subjekt nastoupil do žebříčku preferencí hned se 14 %), mne zaujalo zejména populistické Nejsme jako politici. Makáme... Zmiňované billboardy Babiš ve svém letáku rozvíjí stručnými komentáři. K výše vybranému píše: V české politice jsou dosud nejúspěšnější ti, kteří 20 let prolézali sekretariáty a trávili čas na stranických schůzích... My chceme do politiky přivést úplně jinou kvalitu lidí - osobnosti, které jsou úspěšné ve svých povoláních, mají za sebou zkušenosti a vědí, že cílem v politice není politická kariéra, ale služba této zemi.

Jak efektně to zní, začátek je dokonce pohříchu pravdivý. Inu, doklad toho, že ANO tvoří mj. různí vysloužilci z dosavadních zavedených stran, kteří se opravdu vyznají. Ale v tom je ono jádro pudla - pořád jaksi nechápu, proč bych měl zrovna tomuto vychytralému takymodrému subjektu věřit, že právě on bude jiný...?!

Roman JANOUCH


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.3, celkem 100 hlasů.

Roman JANOUCH

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


jaroslav.hadas
2013-09-30 22:49
VV propadly a tak pan Babiš pomocí svých peněz anovin si najednou
hraje na spasitele.Prý začínal od nuly ale co dělal v roce 88 nebo
89.Určitě ne dělníka .A většina šéfů velkých podniků je
zprivatizovala protože k tomu mělipodmínky adneska tvrdí že začínali
od nuly.Poctivě nabytým miliardám nevěřím tak jako nevěřím tomu
,že zadlužený státby dal do pořádku asi tak jak se to dělá u
neprosperujícich firem? prodal by státní firmy tomu kdo dá nejvíc a
už tak většina majetku u nás patřícizím firmám.
suda.jan
2013-09-26 21:29
Tále se ještě jedná oi to samé, snad trochu vylepšené. Jak je
vidět, lidé jsou nepoučitelní.
suda.jan
2013-09-26 21:25
Co si lidi zvolí, to budou mít. Potom se nelze na nic vymlouvat.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.