Reklama

Odboráři předali petici

Před Hlavní poštou v Jindřišské ulici v Praze ve středu proběhla protestní akce Federace výkonných zaměstnanců České pošty (FVZ) a hnutí ProAlt a Levá perspektiva.

Účastníci zde postavili petiční stánek, kde sbírali podpisy. Před hlavní vchod vedle petičního stánku vyskládali na 120 různě velkých balíků, aby bylo jasně zřetelné, jaké množství denně musejí doručovatelé ČP roznést. »Dnešní akcí se snažíme upozornit na pracovní podmínky, které panují na pobočkách České pošty (ČP), s. p. Zaměstnanci a zaměstnankyně ČP jsou vystaveni nepřiměřenému nátlaku ze strany vedení ČP, jsou nuceni pracovat několik hodin denně přesčas bez nároku na proplacení těchto hodin navíc. Pracovní místa jsou redukována, na zbylé zaměstnance je přesouváno čím dál větší množství práce. Jako příklad můžeme uvést fakt, že přibližně 120 různě velkých balíků je jednak fyzicky náročné, ale i časově nemožné,« píše se ve společném prohlášení organizátorů akce.

»Snažíme se tento stav změnit a napomoci k zavedení skutečné poštovní práce na všech pobočkách ČP. Nespokojenost klientů a zaměstnanců ČP se stávajícím stavem byla vyjádřena více než 11 000 podpisy pod Peticí za záchranu České pošty a zavedení přiměřených pracovních podmínek,« řekl Haló novinám prezident FVZ Miroslav Prokop. Petici na akci předal předsedovi senátního výboru pro vzdělání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Marcelu Chládkovi. Takové množství podpisů umožňuje uspořádat veřejné slyšení v obou komorách Parlamentu.

»Když mě, jako občana, někde na ulici zastaví, abych podepsal petici za zkontrolování jakéhokoliv státního podniku, tak ji podepíši. Je klíčové, kolik to podepsalo skutečných pošťáků. Přesto musíme brát vážně názor tolika lidí. Bohužel ve FVZ jsou i lidé nezaměstnaní v ČP, proto se s nimi hůře komunikuje. Trochu mě zaskočilo, že se pod toto společné prohlášení podepsala i hnutí ProAlt a Levá perspektiva. ČP totiž musí být apolitická,« reagoval pro náš deník tiskový mluvčí ČP Ivo Mravinac.

(zku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.8, celkem 30 hlasů.

(zku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.