Reklama

Komunisty volí téměř milion lidí v naší zemi

Stále se točíme v debatách na FaceBooku kolem toho samého - že lidi neznají historii, současné poměry a dokonce ani významy pojmů. Antikomunisté a lidé v debatách stále připomínají naši minulost a současnou KLDR, jenomže vážení - komunismus nikdy nikde zaveden nebyl. Ani v KLDR, Číně nebo na Kubě... Nikde komunismus není.

Cestou ke komunismu je socialismus a ten může mít mnoho podob, jak sami víte. Může být nacionální, může být zvrhlý v mocenský paskvil diktátorů, jak jsme toho byli svědky. Socialismus však může mít i tvář demokratickou a dávající skutečnou svobodu. Mnohotvárnost socialismu je dána jeho křehkostí v demokratických principech, avšak pochopením se stává tvrdým a houževnatým.

Dnes opravdu klesá kupní síla obyvatelstva a trpí tím i soukromý sektor. Kdo má strach, že by komunisté znárodňovali, pak rozhodně nemusí. Nejsou pro to podmínky. Nadnárodní společnosti drží své aktivity pevně v rukou a do dalších arbitráží nás KSČM rozhodně dostat nechce. Majetek firem může být státem jedině odkoupen, nebo sanován obdobně jako v případě krachujících strategických podniků státu. Možná se toho dočkáme v případě OKD. Že by milice obsadily továrny, tak to fakt nehrozí. Proč by komunisté dělali stejné chyby? Aby přišli navždy o vliv a volitelné místo? Jsou si vědomi omylů minulosti, x-krát se omluvili i za to, co současní členové KSČM ani neudělali...

Stále více lidí se řadí mezi voliče KSČM a dobře vědí proč. Kdo na adresu těchto spoluobčanů hází špínu, nechová se jako demokrat. Komunisty volí téměř milion lidí v naší zemi, a to ze všech ekonomických tříd. Dle listiny práv a svobod máme všichni právo na své politické přesvědčení. Tak si to všichni uvědomme, než zas propukne nějaká debata na toto téma. Každý den, kdy musím sledovat a žít v tomto marasmu vytvořeném vládami za poslední dvě desetiletí, si říkám, že socialismus nám dal daleko víc pozitivního a má daleko lepší vliv na člověka (pominu-li excesy těch, kteří zneužili svou moc), než současná pseudosvoboda a pokřivená demokracie.

V ČSSR nám bylo neustále opakováno: »Važte si všeho, co máme. Važte si bydlení, práce, lékařského zázemí, školství, vod i země naší socialistické vlasti. Na západ od našich hranic se tak dobře všichni nemají. Miliony občanů kapitalistického světa žijí v bídě a dokonce bez domova.« No, netrvalo to ani čtvrt století od zrady socialismu a máme 15 000 lidí bez domova, milion lidí pod hranicí chudoby. Dnes už mezi chudé patří i ti, kteří mají práci, neboť mají hluboce podprůměrnou mzdu. Registrovaných nezaměstnaných je v ČR téměř 600 000 a neregistrovaných mnohem více. Republika je zadlužena na celá pokolení, a to více než dvěma biliony korun.

Prosím vás, vážení voliči pravice a středu, vážení antikomunisté. Nevyčítejte lidem kolem vás, že volí KSČM. Ta strana má totiž personální kapacity a program. Vizi a chuť pracovat. Na krajské úrovni pod vedením (nebo v součinnosti s) KSČM vše funguje, jak má. Jako občan si přeji působení této strany i ve vládě. Děkuji za toleranci, respekt a pochopení mé svobodné vůle vyjádřit se k tématu.

A vůbec mě nezlomí antikomunistické reportáže a pořady popisující poválečná léta a normalizaci v Československu na soukromých i veřejnoprávních televizních kanálech. Jakoby náhodou se tyto snímky vysílají zrovna v období předvolebním. Vždy a jako pokaždé budu volit KSČM. Krásné dny příští přeji všem...

Radovan BAZGER


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.1, celkem 270 hlasů.

Radovan BAZGER

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.