Islamistický masakr civilistů

Syrští islamističtí povstalci spáchali při srpnové ofenzivě na severu země masakr civilistů. Při útoku na vesnice obývané alávity loajálními režimu prezidenta Bašára Asada zabili nejméně 190 lidí, včetně žen, dětí, starých a slepých osob, a na 200 dalších zajali. Ve zprávě, která byla v pátek zveřejněna v New Yorku, to uvádí organizace na obranu lidských práv Human Rights Watch.

Zjištěná fakta silně nasvědčují tomu, že rebelové spáchali válečný zločin a zločin proti lidskosti, uvádí HRW. V dokumentu o rozsahu 105 stran, založeném na zářijové návštěvě dané oblasti, HRW referuje o soustředěném útoku povstaleckých sil na více než desítku vesnic v pobřežní provincii Latákíja. Několik povstaleckých skupin 4. srpna nejprve obsadilo armádní stanoviště v dané oblasti a pak napadlo osady obývané menšinou alávitů (odnož šíitského islámu).

Ofenzivu vedlo podle zprávy HRW kolem 20 opozičních skupin, na útocích proti civilistům se podílelo pět z nich, zejména bojovníci z islamistické fronty An-Nusra a organizace Islámský stát v Iráku a v Sýrii. »Nešlo o akce divokých bojovníků,« řekl blízkovýchodní ředitel HRW Joe Stork. »Tato operace byla koordinovaným, plánovaným útokem na civilní obyvatelstvo v těchto alávitských vesnicích.«

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.4, celkem 37 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


saldo56
2013-10-11 21:28
Organizace Islámský stát v Iráku a Sýrii je odnož Alkaidy. Poskytuje
režimu Asada propagandistické služby. Nejenže s opozicí nemá nic
společného, nýbrž ve spolupráci s režimem fyzicky likviduje
povstalce. Následující video však ukazuje jak libanonský teroristický
Hizballah, spojenec Asada vraždí zraněné civilisty.
http://www.youtube.com/watch?feature=youtube_gdata_player&v=RWhLQ_o5s88
&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DRWhLQ_o5s88%26feature%3Dyoutube_gdata_playe
r&app=desktop
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.